בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוש עציון: המנהל האזרחי פירק מבנים בגבעת החי"ש

​לאחר ביטול הרס בתי הערבים בהר חברון, המנהל האזרחי פירק הרחבה וחלק מבית בשכונה הסמוכה לאלון שבות - תמונות

  • אלחנן גרונר
  • ו' תמוז תשע"ח - 12:35 19/06/2018
גודל: א א א

לאחר שראש הממשלה הורה לעצור את הרס הבתים הלא חוקיים של ערביי חמולת נוואג'עה בסוסיה שתוכנן להבוקר, כוחות המנהל האזרחי וכוחות משטרה, יחד עם פועלים ששכר המנהל, הגיעו הבוקר (ג') לגבעת החי"ש הסמוכה לאלון שבות בגוש עציון והחלו בפירוק מבנים שנבנו ללא היתר.

ככל הנראה ההרס בוצע על בסיס נוהל פירוק יבילים.

לקול היהודי נודע כי הכוחות פירקו הרחבה לבית משפחה, וכן חלק מבית משפחה חדש שנבנה בשכונה, המונה כ-50 משפחות.

"תוך כדי ההרס אנחנו צופים על נתיב האבות ורואים איך באגרים עוד מפנים את הפסולת מהבתים שנהרסו, ואתה אומר איפה הצדק? שם עוד בג"ץ כפו עליהם, אבל פה? לפחות תתן קצת מנוחה לאיזור", אמר לקול היהודי אשי גלזר תושב השכונה.

"ראינו הבוקר שכשראש הממשלה רוצה הוא יודע להשפיע ולעצור את ההרס של הבתים של הערבים בסוסיה, וכשהוא לא רוצה הוא מעלים עין ואומר שזה הפקידים ומגלגל את האחריות".

שוחררו עצורי הפינוי בתפוח

בתוך כך, ארגון חוננו דיווח הבוקר כי בית משפט השלום בפתח תקווה הורה אתמול (ב') על שחרורם של ארבעת העצורים שנעצרו במהלך מחאה על הפינוי ביישוב תפוח.

העצורים, 3 נערים ונערה, שוחררו בתנאים מגבילים, חלקם למעצרי בית למספר ימים.

על אחד מהם ביקשה המשטרה מבימ"ש כי יעכב את שחרורו, וזאת לצורך הגשת ערר לבימ"ש המחוזי מרכז בלוד שם צפוי להערך היום דיון נוסף בעניינו.

את העצורים ייצגו עו"ד ליטל פלדמן ממשרדו של עו"ד קידר ועו"ד אביחי חג'בי מטעם ארגון חוננו.

פינוי מתנגדי הפינוי בשכונת טל בנימין (תפוח מערב) בשומרון, לווה בעימותים ואלימות קשה. גם בקרב המפונים וגם בקרב השוטרים נרשמו פצועים, ולידי הקול היהודי הגיעו עדויות רבות ואף תיעודים של פצועים, ונערים ונערות שסיפרו כי בתוך הטיוליות בהם הובלו המפגינים שפונו במוצאי השבת וביום ראשון, הוכו רבים מהם בידי השוטרים.

כמה מהעדויות הן על שוטרת מג"ב, שעל פי הטענות דיברה בגסות ואף נהגה באלימות עם נערות ונערים בתוך טיולית שיצאה מתפוח מערב לפנות בוקר של יום ראשון. באחד התיעודים שהגיע לידי הקול היהודי נראית השוטרת כשהיא מעשנת בתוך הטיולית העמוסה, וזאת בניגוד לחוק ולנהלים.

פנינו לדובר מג"ב, שם בדקו את המקרה ומסרו בנוגע לעישון בטיולית שתועד, כי השוטרת תטופל משמעתית. "לאחר בירור הפרטים אכן עולה שהלוחמת פעלה בניגוד להנחיות ולערכים שלאורם פועלים במג"ב. הלוחמת תטופל משמעתית והלקחים יופקו", נמסר ממג"ב.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד