בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גם הפעם: אוטובוס של חל"פ גוש עציון הסיעו כוחות הרס

גם הבוקר בהרס גבעת גאולת ציון השתמשו כוחות מג"ב באוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון, למרות שבמועצה התחייבו שהדבר לא יחזור. החל"פ: "נטפל בכך במלוא החומרה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תשפ"ב - 11:22 24/11/2021
גודל: א א א
(קרדיט: עו"ד נתי רום)
(קרדיט: עו"ד נתי רום)

למרות התחייבותו של ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן מחודש סיון תשע"ט, שלא יעשה שימוש באוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון במקרה של הריסת מבנים ביהודה ושומרון, גם הבוקר, בפינוי והרס גבעת 'גאולת ציון' נעשה לכאורה שימוש באוטובוסים של החברה. במועצה איזורית גוש עציון הגיבו: "נהלי החברה חד משמעים ואוסרים על לקיחת חלק בפינוי".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

כזכור, בשנים האחרונות נעשה שימוש מספר פעמים באוטובוסים של החברה לפיתוח. לאחר הפרסום בקול היהודי לפני כשנתיים וחצי, כי אוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון שימשו את הכוחות שהגיעו לבצע את פינוי הגבעה בשומרון, הבהירו בחל"פ עציון כי על פי נהלי החברה, הנהגים לא ישתתפו בפינויים.

הבוקר הגיבו בחל"פ גוש עציון ומסרו לאתר 'הקול היהודי': "אנו נמצאים בבירור של האירוע. מבדיקה ראשונית עולה שהנהג לא הסיע שוטרים למקום, אלא נקרא הבוקר לאסוף כוחות ורק במהלך הנסיעה משם הבין שמדובר בכוח לאחר פינוי. נהלי החברה חד משמעים ואוסרים על לקיחת חלק בפינוי, נסיים את הבירור ונטפל בכך במלוא החומרה".

עו"ד נתי רום, שמייצג חלק מהעצורים, פרסם הבוקר בחשבונו: "נוסע כעת לייצג עצורים, אשר חלקם פצועים, בפינוי מהבית הישראלי שלהם בבנימין ורואה את הכיתוב הזה על האוטובוס שבו השוטרים והעצורים. אני חרד לבית הישראלי שלנו".

 לאחר ההרס שנערך בחודש כסלו לפני כשלוש שנים, אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר החל"פ, שלמה נאמן לקול היהודי, כי לא הכיר את האירוע ובעקבותיו הורה שיובהר למשרד הביטחון שלא יוכלו להשתמש באוטובוסים של החל"פ לפינוי יהודים.

"לא הכרנו את האירוע המדובר", אמר אז נאמן לקול היהודי. "ישנה הנחיה מסודרת שבשום מצב חל"פ לא תשתתף בפינויים ואירועים שכאלה, לא בשטחי גוש עציון ולא מחוצה להם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד