בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרמה: נפסלו הודאותיו של הקטין צ'

מכה קשה לשב"כ: ביהמ"ש פסל את ההודאות של הקטין שהודה באירועי "תג מחיר" בתרגיל כלא עכו שנערך במסגרת פרשת דומא

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד טבת תשע"ט - 09:59 01/01/2019
גודל: א א א
הצעיר ואשתו בבימ"ש (צילום: אורי קירשנבאום)
הצעיר ואשתו בבימ"ש (צילום: אורי קירשנבאום)

בית המשפט המחוזי בלוד פסל את ההודאות שניגבו באמצעים קשים מהקטין צ' שהואשם במעורבות באירועי "תג מחיר", ונחקר במסגרת פרשת דומא.

 השופטת מיכל ברנט קבעה כי כלל ההודאות שמסר הנאשם בהצתת כנסיית הדורמציון לא קבילות.

הנאשם נחקר לפני שלוש שנים במסגרת פרשת 'דומא' בחשד להצתת כנסיית הדורמציון בירושלים והצתת רכב ומחסן תבואה בכפר עקרבא.

השופטת קבעה כי: "‏מהרגע הראשון זכה הנאשם ליחס מנוכר מצד החוקרים בלי ניסיון... העבירות בהן נאשם הנאשם חמורות אך נפגעה זכותו של הנאשם להליך הוגן".

כזכור במהלך מעצרו של הנאשם הפעילה המשטרה את "תרגיל כלא עכו" - כלא מדומה כאשר מדובבים שוטרים שהיו בתא עם הנאשם הרעיבו את הנאשם, השפילו אותו, איימו עליו ברצח ובאונס עד שהשיגו הודאה.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את צ' מסר בתגובה: "זהו יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית. הגיע הזמן שבשירות הביטחון הכללי ובמשטרה ידעו שגם לנערי גבעות יש זכויות יסוד. בתיק הזה נחצו כל הקווים האדומים ואני שמח שבית המשפט קיבל את טענותנו ופסל את ההודאות".

יש לציין כי צ' שהה במעצר זמן ארוך, לאחר מכן במעצר בית בתנאים קשים מחוץ ליהודה ושומרון שהובילו את בני משפחתו לעבור מביתם. לאחרונה הוא התחתן ועדיין שוהה במעצר בית.

ההחלטה צפויה להשליך גם על אישומים בעניינו של ינון ראובני, והקטין א' שהואשם בקשירת קשר בפרשת דומא, שכן השניים מואשמים גם כן באירועים מקבילים לצ' ולכל הפחות בעניינו של ראובני מדובר בעדות שביססה את התיק וכעת כשבוטלה עשויה להוביל למהלך דרמטי גם בעניינו.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד