בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרשת העינויים: הקלטות המדובבים בעכו נחשפו

אמש נחשפו הקלטות המדובבים מכלא עכו בפרשיית דומא. עו"ד בן גביר: "הכנסתו לזוועת עכו, תוך איום השוטרים על הקטין ברצח ואונס היא אות קלון למערכת אכיפת החוק במדינת ישראל"

  • יח"צ
  • כ' טבת תשע"ט - 10:08 28/12/2018
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

עו"ד איתמר בן גביר מגיב הבוקר (ו') לחשיפת הקלטות המדובבים מכלא עכו - מתקן שהופעל במיוחד על ידי המשטרה לצורך חקירת דומא.

במהלך התוכנית ''עובדה'' ששודרה אמש, נחשף סיפורו של צ', נער בן 17 שלא היה חשוד במעורבות ברצח, אלא בגרימת נזק לרכוש, וחרף כך הופעלו עליו לחצים קשים על ידי המדובבים שהציגו את עצמם כרוצחים וסוחרי סמים, לקחו מהנער את מזונו, הכניסו אותו לשירותים ואיימו עליו, הטילו עליו מורא והפכו את חייו לגיהנום במשך כל ארבעת הימים שצ' היה נתון בתא הכלא.

עדות בלעדית מתרגילי השב"כ בפרשת העינויים >>

עו"ד בן גביר שמייצג את צ' ואף ייצג את עמירם בן אוליאל וחשודים נוספים בפרשה, אמר כי ''האזנה להקלטות המדובבים מוכיחה את צדקת דרכי לאורך כל הדרך. לצערי היו פוליטיקאים מהמחנה שלנו שהטילו ספק בדברים וטענו שהנחקרים בפרשת דומא לא עונו והשב"כ נהג איתם כהוגן, אלא שבתיק של בן אוליאל הודו בשב''כ שהם פגעו בו פיזית ואמש נחשף שאפילו במקרה פחות חמור, פעלה המערכת בדרך של הפעלת לחץ נפשי ואף לחץ פיזי כלפי נערים כדי להביא אותם להודות במעשים שיוחסו להם".

לדברי בן גביר, "צ' בשונה מבן אוליאל והקטין הנוסף אכן לא עבר חקירת צורך וחוקרי השב''כ הסתפקו בבעיטות וסטירות במהלך חקירתו, אך דווקא הכנסתו לזוועת עכו, כאשר המדובבים שנחזו לעצורים מיררו את חייו ונתנו לו להבין שבכוונתם לרצוח אותו ואף לאנוס אותו, היא אות קלון למערכת אכיפת החוק במדינת ישראל וגם למערכת המשפט שנרדמה בשמירה".

הלקח מפרשת דומא הוא דווקא לפוליטיקאים של המחנה הלאומי, שהגיע הזמן שירדו ממגדל השן ויפנימו איך בשב''כ ובמשטרה מתייחסים לנוער הגבעות. אפשר לא להסכים עם הנוער הזה, אבל הם הילדים שלנו, וצריך לזכור דבר אחד, היום זה נער גבעות מיצהר ומחר זה עשוי להיות נער מגבעת שמואל או רעננה.

''מי שחפץ במדינה דמוקרטית אסור לו להסכים עם זוועת עכו, וצריך לא רק לפעול לזיכוי כל הנאשמים בפרשה, אלא לפעול כדי שלהבא לא תתרחש נבלה כזאת בישראל", הוסיף בן גביר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד