בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האדמו"ר מקרלין הגיע לחומש

תמיכת הרבנים במאבק על ארץ ישראל: הרב דרוקמן קורא לציבור להגיע להפגנה "המחשבה להרוס את הישיבה דוקרת את הלב".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' שבט תשפ"ב - 14:04 12/01/2022
גודל: א א א
הרב מרדכי דימנטמן בישיבת חומש (צילום: ישיבת חומש)
הרב מרדכי דימנטמן בישיבת חומש (צילום: ישיבת חומש)

האדמו"ר מקרלין הגיע לביקור חיזוק בישיבת חומש.

אתמול (ג') הגיע האדמו"ר מקרלין לביקור חיזוק בישיבת חומש. האדמו"ר דיבר בהתלהבות מיוחדת על הזכות המיוחדת של תלמידי הישיבה הנאחזים במסירות בארץ ישראל, ועל התורה המיוחדת של המקום.

בדרכו אל הישיבה האדמו"ר נחסם על ידי חיילי צה"ל ורק לאחר כשעה איפשרו לו להמשיך בנסיעתו אל הישיבה.

הגעתו של האדמו"ר מקרלין אל הישיבה בחומש מצטרפת לשורה של רבנים המגיעים לתמוך במקום.

אתמול הגיע גם הרב מרדכי דימנטמן אביו של יהודה דימנטמן הי"ד לישיבת חומש ומסר שיחה לתלמידים.  הרב דימנטמן סיפר בשיחה כי במפגש משפחתי שהתקיים בזום לקראת ציון ה-30 להירצחו של יהודה, הסכימו כל בני המשפחה כי הדבר המרכזי שעליהם להתמקד בו כעת על מנת להנציח את זכרו של יהודה בדרך הטובה ביותר ולהמשיך את מורשתו, הוא חיזוק חבריו בישיבת חומש, המוסרים את נפשם ולומדים תורה במקום בתנאים קשים.

הרב דימנטמן אמר כי "זה מרגש מאוד, ממש מצמרר, להיות פה, במקום הזה, במקום בו יהודה היה בדקותיו האחרונות. המקום בו למד תורה".

''כשראיתי את הדוקרנים פה בחסימה, בכניסה לחומש - קיבלתי דקירות ללב שלנו'', הוסיף הרב. "אנחנו רואים מול עיננו כל הזמן את יהודה, ושואלים כל הזמן מה הוא היה רוצה שנעשה - והתשובה היא ברורה: להמשיך את מה שהוא מסר נפשו עליו, בחייו ובמותו", אמר.

נזכיר כי כפי שדיווחנו ביום שני השבוע הגיע הרב משה אסמן רבה הראשי של אוקראינה לביקור חיזוק של התלמידים בחומש ולאחר מכן הגיע גם לגבעת עוז ציון שבבנימין.

הרב דרוקמן: "קורא לציבור להשתתף במחאה"

הרב חיים דרוקמן מזקני רבני הציונות הדתית הוציא מכתב הקורא לציבור להצטרף למחאה כנגד הכוונה להרוס ולפנות את הישיבה בחומש. "בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו" כותב הרב, "המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור. לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת".

מכתבו של הרב דרוקמן יוצא לקראת הפגנת מחאה המתוכננת להתקיים מחר (יום חמישי) מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

הרב שמואל אליהו מחזק את המורחק המנהלי

אתמול דיווחנו על מפגש מיוחד של הרב שמואל אליהו עם נריה זארוג, תושב גאולת ציון שהורחק בצו מינהלי משטחי יהודה ושומרון. הרב נפגש עימו על מנת לחזק אותו ואת משפחתו ואמר כי "לא ייתכן שליהודים טובים שרוצים ליישב את ארץ ישראל ניתנים צווי הרחקה, ופורעים ורוצחים יקבלו ליטופים והכלה. זה עקום, וצריך ליישר את זה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד