בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבה הראשי של אוקראינה בביקור בחומש ובעוז ציון

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד קוראת לציבור להגיע להפגנה ביום השלושים לרצח "להגיד אמירה ברורה ונחרצת שאנחנו לא מוותרים על חומש"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' שבט תשפ"ב - 14:15 11/01/2022
גודל: א א א
(צילום: דוברות מטה חומש)
(צילום: דוברות מטה חומש)

רבה הראשי של אוקראינה, הרב משה אסמן הגיע לביקור חיזוק בישיבה בחומש.

אתמול (ב') לאחר שכוחות מג"ב וצה"ל החרימו ציוד של אחת המשפחות בחומש תוך שהם משתמשים באלימות כלפי תלמידי הישיבה, הגיע לחזק את התלמידים הרב משה אסמן המשמש כרבה הראשי של אוקראינה.

הרב אסמן שוחח עם התלמידים ובירך אותם על מסירות הנפש והחלוציות שהם מגלים בהיאחזותם בקרקע, חיזק את ידיהם, והבטיח כי הקהילה היהודית באוקראינה תירתם לסייע ככל יכולתה להתיישבות היהודית בחומש.

הרב אסמן אמר לתלמידים כי "אף אחד לא יוכל לשבור את רוחו של עם ישראל" וכי הוא מייחל  לכך ש"אלו ששולחים את החיילים לפנות יהודים מארץ ישראל - שיחזרו בתשובה מיד!"

הרב חתם את ביקורו במקום באומרו: "אני רוצה לברך את כל היהודים שיושבים כאן במסירות נפש. אנחנו יושבים לנו בתל אביב, באירופה, נחים ומתפנקים, וכאן יהודים יושבים במסירות נפש ולומדים תורה. אני מאחל להם ברכה והצלחה".

בהמשך הרב אסמן הגיע גם לגבעת עוז ציון שבבנימין על מנת לחזק את רוח התושבים במקום לאחר ההרס שבוצע שם אתמול.

"הורסים רק ליהודים"

ארגון "חוננו" דיווח הבוקר כי כל העצורים מהפינוי אתמול בעוז ציון שוחררו, אחד מהם בתנאים מגבילים.

אתמול בערב התקיימה הפגנה בגשר המיתרים בהשתתפות כמה עשרות בני אדם. המפגינים חסמו את הכביש לסירוגין וקראו לעצור את מסע ההרס שמבצעת הממשלה בשבועות האחרונים בגבעות ביהודה ושומרון.

בהמשך הלילה הגיעו מספר פעילי ימין אל הכניסה למטה המינהל האזרחי שביצע את ההרס בגבעת עוז ציון, ופיזרו במקום חלקים מהריסות הבתים. על ההריסות ניתלו שלטים בהם נכתב "הורסים רק ליהודים" ו"תודה על ההרס".

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד קוראת לציבור להגיע להפגנה

אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בפיגוע בסמוך לחומש הגיעה למאהל המחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, וקראה לציבור להצטרף להפגנה שתיערך במקום ביום חמישי הקרוב יום השלושים להירצחו של בעלה.

דימנטמן שהגיעה יחד עם בנה, פנתה בדבריה אל ראש הממשלה נפתלי בנט, ושאלה "איך אתה מנחם את דוד? מה אתה יכול להגיד לילד כזה קטן שאת האבא המדהים שלו הוא כבר לא יזכה להכיר? איזו נחמה מועטה אתה יכול לתת לו ולתת לי? אחרי רצח שכזה, מה התשובה הציונית שאתה נותן?".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד