בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בשל הגבלות הקורונה

האם ריקודגלים יהיה במתכונת שרשרת אנושית?

לאחר שהמשטרה סרבה לבקשת המארגנים את האירוע ההמוני-המסורתי ביום ירושלים, פנו המארגנים לבג"ץ. "אפשרו קיום שרשרת אנושית סביב העיר העתיקה ביום ירושלים"

  • יח"צ
  • כ"ד אייר תש"פ - 08:50 18/05/2020
גודל: א א א
ריקוד דגלים, ארכיון
ריקוד דגלים, ארכיון

עמותת עם כלביא, יוזמת ריקוד הדגלים המסורתי כבר כ-30 שנה, בכל יום ירושלים ברחובות העיר, עד לכותל המערבי דרך כל שערי העיר העתיקה, עתרה היום (א') לבג"צ, בדרישה לאפשר גם השנה, בהתאמה לכללי הקורונה, לקיים אירוע ביום ירושלים ברחובות העיר.

השנה, ביקשה העמותה, לקיים את ריקוד הדגלים המסורתי, ביום חמישי הקרוב, בהתאם לתקנות הקורונה. ע"פ הבקשה שהוגשה למשטרת ירושלים, בחלק הראשון של האירוע, יעברו בשכונות העיר, משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק אשר יחלקו דגלים לתושבי העיר וישמחו את תושבי ירושלים ביום שמחתה. בנוסף יערכו כשלושת אלפים איש, שרשרת אנושית אשר תגיע ממרכז העיר ירושלים עד רחבת הכותל המערבי, תוך שהשרשת תקיף את כל העיר העתיקה. המשתתפים לבקשת המארגנים יעמדו עם דגלים ברווחים של כ-2 מ' אחד מהשני, כשהם עוטים מסכות פנים ושומרים על כל כללי הקורונה. בחלק האחרון יעברו במסלול השרשרת האנושית שיירת מכוניות ומשאיות עם המוזיקה והמסכים עד לרחבת הכותל המערבי, שם תתקיים תפילה ע"פ הכללים הנהוגים ברחבת הכותל בתקופת הקורונה.

בקשת המארגנים שהוגשה למשטרה, לא נענתה, דבר אשר חייב את המארגנים להגיש בג"צ דחוף בעניין, לאור הסמיכות לאירוע. מארגני האירוע סמוכים ובטוחים כי ימצא פתרון לקיום האירוע, אשר יספק את המשטרה ויאפשר את המשך המסורת הנהוגה מידי שנה ביום ירושלים. המארגנים נערכים לבצע רישום של הציבור להשתתפות באירוע השרשרת האנושית.

נזכיר כי מידי שנה, צועדים בריקוד הדגלים עשרות אלפי צועדים, ממרכז העיר ירושלים עד לרחבת הכותל המערבי תוך שירה וריקודים ונשיאת דגלי ישראל. הצועדים נכנסים לרחבת הכותל מכל שערי העיר העתיקה בשמחה ובריקודים, שם מתקיימת תפילה והרקדה המונית בהודיה על שחרורה ואיחודה של העיר, בהשתתפות שרים, רבנים ואישי ציבור. בעקבות המצב המיוחד שנוצר מהקורונה הציעו המארגנים למשטרה מתווה מיוחד כאמור, אשר מתחשב בתקופה הייחודית ובאתגריה.

בעתירה שהוגשה ע"י עו"ד נתי רום ועו"ד הלל ברק כתבו העותרים כי בתקופה האחרונה, ראתה המשטרה חשיבות רבה במתן אישור לאירועי מחאה רבים ברחבי הארץ, בהם השתתפו אלפי אנשים. עוד הזכירו העותרים כי בימים הקרובים צפויות הקלות נוספות לציבור בנושאי הקורונה לרבות פתיחת חופי הרחצה בים והקלות נוספות, כך שקיום האירוע תחת שמירת הכללים אינו צפוי לחרוג מהתקנות המיוחדות בנושא הקורונה.

עורכי הדין נתי רום והלל ברק מסרו "הגשנו היום עתירה לבימ"ש העליון, וזאת לאחר שמספר בקשות בכתב, לא נענו ע"י המשטרה, והאירוע קרב. מדובר באירוע מסורתי, שמתקיים במשך עשרות שנים, והוצע מתווה שנותן מענה לכלל דרישות משרד הבריאות, וכבר אושר בארועים שונים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. לא יעלה על הדעת שיום אחרי שחופי הים, בתי הספר והמסעדות צפויים להיפתח יאסר אירוע בשטח פתוח, תוך שמירה על הכללים. אנו בטוחים שימצא פתרון הולם לקיים את האירוע, תוך שמירה על הכללים בנסיבות המיוחדות שנוצרו, וזאת מתוך חשיבות היום החשוב והמיוחד לבירת ישראל - יום ירושלים, אשר עוגן בחוק כחג".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד