בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
חומר חקירה לא הועבר

הוארך בחודש נוסף מעצר הקטין מרחלים

מעצרו של הקטיו שהואשם בהריגה הוארך בחודש נוסף לאחר שעורך דינו טען כי לא קיבל את כל חומרי החקירה וכך אין ביכולתו לטעון לשחרורו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תשע"ט - 11:45 18/02/2019
גודל: א א א
הפגנה למען שחרור הנערים. ארכיון (TPS)
הפגנה למען שחרור הנערים. ארכיון (TPS)

בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד התקיים היום (ב') דיון בעניינו של הקטין שהואשם בהריגתה של הערבייה עיישה א ראבי בשומרון לפני כארבעה חודשים.

בדיון טען עורך דינו של הקטין עדי קידר כי טרם קיבל את כלל חומרי החקירה מהפרקליטות ומשכך הוא אינו יכול להגיב עדיין על כתב האישום וכן לבקש את שחרורו לאלתר, לאחר בחינת הראיות.

 לאור זאת, נדחה הדיון בכחודש ימים. בימ"ש קבע כי עד לדיון הבא יגיש שרות המבחן תסקיר משלים בעניינו של הקטין.

כזכור, הקטין נעצר לפני כחודשיים יחד עם ארבעה נוספים. החמישה נחקרו על ידי שירות הבטחון הכללי בתנאים קשים ותחת איסור מפגש עם עו"ד אך למרות זאת הכחישו את המיוחס להם והכחישו כל קשר למעשה.

לאחר מספר שבועות במעצר שוחררו כלל הנערים מלבד הקטין הנוכחי תוך שהפקרקליטות עכבה פעם אחר פעם את הגשת כתב האישום נגדו מכיוון שהראיות העומדות כנגדו הינן חלשות ובלתי מספיקות.

למרת זאת בסופו של דבר בחרה הפרקליטות להגיש את כתב האישום ומשכך נשאר הצעיר במעצר.

לאחר הגשת כתב האישום אמרו עורכי הדין מארגון חוננו: "כתב האישום שהוגש טוב היה אם לא היה מוגש. מדובר בכתב אישום שעומד מעליו סימן שאלה גדול", אמר עו"ד אמיר ברכה.

"אנחנו חזרנו ואמרנו את זה לאורך כל הדרך. גם בית המשפט דיבר על כך שהראיה המרכזית זה בעצם איזה סוג של d.n.a עלום שאיננו יודעים כרגע מה טיבו. כתב האישום הזה שמתבסס ועומד על רגל צולעת d.n.a  שספק אם יעמוד במבחן בית המשפט.

כתב אישום כזה גורם נזק, בטח ובטח לקטין בן 16 ולמשפחתו. אנחנו נצלם את חומר הראיות הזה ונידע לתקוף את כתב האישום הזה בעזרת מומחים מטעמנו. הקטין חוזר ואומר שהוא לא עומד מאחורי האירוע הזה. אני חושב שהמדינה ורשויות החקירה עשו פה עוול. הם תקעו את החץ ואז סימנו את המטרה. המדינה במקום לרצות להגיע לחקר האמת ולזהות מי האדם שבאמת עשה את זה, פשוט סימנה את המטרה במקום להתמקד ולהגיע באמת לחקר האמת".

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד