בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוחזר נשקו של תושב בנימין לאחר שנה וחצי

בעקבות עתירת חננו הושב נשקו של תושב בנימין, לאחר שנה וחצי מהחרמתו."המשטרה משנה דעתה רק כאשר ישנו חשש להטלת הוצאות על ידי ביהמ"ש"

  • יח"צ
  • כ"ח תמוז תשע"ח - 12:54 11/07/2018
גודל: א א א
אקדח אילוסטרציה. צילום: אברהם שפירא
אקדח אילוסטרציה. צילום: אברהם שפירא

 

לאחר שעו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו הגיש עתירה לביהמ"ש המחוזי בירושלים, השיבה משטרת ישראל את נשקו של תושב גוש טלמונים, כשנה וחצי אחרי החרמתו. כשבוע לפני הדיון בביהמ"ש פנתה המשטרה לעו"ד חג'בי, והודיעה כי הם שוקלים את החזרת הנשק. רק יממה לפני הדיון נשקו של התושב אכן הוחזר לו. 

לפני כשנה וחצי נערך חיפוש בביתו של התושב. בחיפוש מצאו השוטרים כדורים בודדים בחדר הילדים – חלקם בחורים בוגרים אשר סיימו צבא ומשרתים במילואים. התושב מסר בחקירתו כי לא ידע מעולם על כדורים אלו, לא החזיק בהם, ולא קשור בשום צורה להחזקתם. לאחר תקופה נשלל רישיונו של התושב והוא נדרש להפקיד את נשקו בתחנת המשטרה במהירות, משום 'המלצות המשטרה'.

בערר שהגיש ארגון חוננו למשרד לביטחון פנים על החלטת המשטרה, נכתב על התושב כי הוא "אדם מבוגר, בוגר שרות קרבי בצה"ל, שירת מעל 20 שנה במילואים, מחזיק ברישיון הנשק מעל 25 שנה, ללא כל אירוע חריג". עוד נכתב כי הסיבה לביטול הרישיון היא חיפוש שנערך בביתו של התושב בגין צו חיפוש כנגד אחד מילדיו. 

עו"ד חג'בי מארגון חוננו מסר בתגובה "במשך יותר משנה משטרת ישראל "מפלשת בבוץ" את מרשי בניגוד לכל הגיון; מתעלמת מבקשותיו ומהבהרותיו לגבי החשדות שיוחסו לו. חבל שמשטרת ישראל מחליטה לשנות את דעתה רק כאשר ישנו חשש להטלת הוצאות על ידי בית המשפט".

בארגון חוננו מספרים כי מדובר בתופעה רחבה, וקוראים לאזרחים הנמצאים במצב דומה - אשר רישיונם לנשק נשלל או לא מאושר והם חשים כי ביטחונם נפגע עקב כך, לפנות בהקדם לארגון ולהיעזר בשירותיו.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד