בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוריו של אהוביה סנדק: לא להרוס את 'מעלה אהוביה'

הוריו של אהוביה סנדק ז"ל שלחו מכתב לשרים, חברי כנסת ורבנים בדרישה לא להרוס בשנית את 'מעלה אהוביה' שהוקם לזכר בנם. "האם לא די בהריגתו?? למה גם להחריב את המוקם לזכרו?"

  • יח"צ
  • ל' ניסן תשפ"א - 13:08 12/04/2021
גודל: א א א
צילום: TPS
צילום: TPS

הוריו של הנער אהוביה סנדק ז"ל שנהרג במהלך מרדף משטרתי שלחו מכתב לשרים, חברי כנסת, רבנים, נכבדים ו"לכל עם ישראל" בבקשה לא להרוס בשנית את 'מעלה אהוביה' שנבנה לזכרו.

ההורים, אברהם ואיילת סנדק, הזכירו את נסיבות מותו של אהוביה ז"ל, את השתלטות הערבים על שטחים וטענו "חוסר הצדק והאפלייה זועקים".

המכתב מתאר כיצד קיבלה המשפחה את הידיעה על הרס 'מעלה אהוביה': "בלב נקרע התבשרנו הבוקר שכוחות שמטרה פינו את 'מעלה אהוביה', מקום שבו בוצע רצח בננו יקירנו ובו הוקם גלעד וחווה כאות וסמל להמשך דרכו החלוצית: דרך של אהבה ובניה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

ההורים ביקשו למחות נגד הריסת המקום, המהווה עבורם ועבור "כל מי שכואב את לכתו בטרם עת" של אהוביה, זיכרון חי ונחמה פורתא. "השוטר שנגח – לקח על עצמו את תפקיד התליין, וגזר את גורלו של בנינו למוות", כך במכתב.

עוד הוסיפו ההורים כי "הרצח שנעשה על ידי המשטרה. קיצר את פתיל חייו של אהוביה וגופו כבר לא אתנו. אך ההרס שנעשה הבוקר דקר את נשמתו ומורשתו שעדיין חיה אתנו, ושוב עורר את כאבה של ארץ ישראל והדבקים בה". "האם לא די בהריגתו?? למה גם להחריב את המוקם לזכרו?" תהו ההורים במכתב.

בהמשך התייחסו ההורים לבניית הערבים בשטחי C, כאשר הצבא והרשויות לא פועלים כנגדם אלא מעלימים עין, ובכך מעודדים בצורה פאסיבית את גניבת הארץ. "חוסר הצדק והאפלייה זועקים", כתבו הוריו של אהוביה ז"ל.

בהמשך המכתב ביקשו ההורים: "אנו קוראים לכם, מכובדיי ומכובדותיי, להביע את התנגדותכם להרס. עם ישראל נמצא במשבר אמון ובלבול ערכים. בכוחכם לאחד את השורות, לאחות את הפצעים ולומר בקול רם ונחרץ: ארץ ישראל היא נחלת אבותינו!".

ההורים סיימו את המכתב "בכאב עצום ובאמונה שלמה בגאולה ובביאתו של משיח צידקנו, אברהם ואיילת סנדק, הוריו של אהוביה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד