בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהל האזרחי החרים ציוד בבית חגלה

כוחות מג"ב יחד עם עובדי המנהל האזרחי הגיעו הבוקר לבית חגלה, הרסו גג של מבנה, והחרימו ציוד נוסף

  • אוריאל דויטש
  • י"ט חשון תשע"ח - 12:33 08/11/2017
גודל: א א א
פירוק הגג בבית חגלה צילום: ארנה קובוס
פירוק הגג בבית חגלה צילום: ארנה קובוס

כוחות מג"ב יחד עם עובדים של המנהל האזרחי הגיעו הבוקר (רביעי) לבית חגלה, הרסו גג של מבנה והחרימו ציוד.

בית חגלה מהווה את נקודת ההתיישבות הקרובה ביותר ליריחו. במקום מתגוררות כיום מספר משפחות, ובראשן פועלת ארנה קובוס מהקרן למורשת ותרבות יריחו המארגנת פעולות רבות במקום.

לאחרונה החלו התושבים בבניית בית מגורים חדש הנמצא באמצע תהליך הבנייה ואינו מבנה יביל, מדובר במבנה שעד כה הושקעו בו קרוב למאה אלף ש"ח.

הכוחות שהגיעו הבוקר, פירקו את הגג של המבנה ולקחו עצים נוספים שהיו מונחים באזור. כמו כן השוטרים מסרו צו הפסקת עבודה לבניית הבית, דבר שקיים כבר שנים על שאר המבנים במקום.

   | "דברים חמורים במדינת ישראל"

בראיון ל'קול היהודי' אומרת ארנה קובוס "אנחנו חייבים לעסוק בחינוך. מי שעסק בעבודה הזו, אלו חיילים מהמת"ק שלא יודעים מה המסורת שלהם. הם לא יודעים למה הם חיים כאן, הם לא יודעים מי הם. אז בעבור משכורת כלשהיא הם מוכנים לעשות כל עבודה".

"מי שעשה את העבודה למעשה ופירק את גג המבנה, היו אלה יוצאי רוסיה, שהם גם לא יודעים שום דבר מהיהדות שלהם, אז הם עושים כל עבודה בעבור איזושהיא משכורת", אומרת קובוס. "אלה דברים חמורים במדינת ישראל. אנחנו מקבלים עולים, צריך ללמד אל"ף בי"ת, כי בלי זה הם מחרימים אותנו במקום לחזק אותנו. זה פשוט".

פקחי המנהל האזרחי שהגיעו למקום היו אשר ויזל ורועי. "הפקחים דווקא מהציבור שלנו, שני הפקים שהיו שם, הם גרים אחד ברימונים ואחד בטל מנשה".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד