בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהל "עבד" על בן דהן וישוב שלם כמעט נותק מחשמל

תחת גשם שוטף ביקש המנהל לנתק חשמל ל-17 משפחות ב"ישוב הדעת". לקול היהודי נודע כי בן דהן חתום על הריסות נוספות

  • אלחנן גרונר
  • ד' כסלו תשע"ח - 12:46 22/11/2017
גודל: א א א

מחטף שביצע המנהל האזרחי כמעט הביא לניתוק 17 משפחות מחשמל תחת גשם ובמזג אוויר חורפי.

לאחר שביצעו הרס של קראוון סמוך לקידה, הגיעו הבוקר כוחות מנהל אזרחי לחוות ישוב הדעת שבגוש שילה, בה מתגוררות 17 משפחות, והחלו בהליך לניתוק החשמל למקום. משמעות הדבר היא השארת 17 משפחות ללא חשמל, ניתוק מרכיבי האבטחה והתאורה, וכל זאת תחת גשם שוטף ובקור.

התושבים הפעילו לחץ פוליטי והניתוק נעצר ברגע האחרון, לאחר שהתברר כי המנהל האזרחי "עבד" על סגן שר הביטחון בן דהן, וביקש לבצע מחטף.

מהודעה ששלח בן דהן לאחר שבגוש שילה ובקרב גורמי ההתיישבות התעורר זעם גדול על המעשה, נכתב כי הוא ביקש להסיר עמוד חשמל אחד, שלפי מה שנמסר לו מהמנהל האזרחי מוביל חשמל לבית אחד בלבד, אשר יש לו פתרון אחר.

הטענה היא שעמוד החשמל עומד על מה שמכונה "קרקע פרטית". לפי בן דהן, ברגע שהתברר כי מדובר בניתוק חשמל ל-17 משפחות, נתן הוראה להפסיק את העבודה, והורה על מתן 30 יום ל"הכשרת העניין".

אלא שבקרב התושבים גילו היום כי בן דהן חתום על שורת הריסות ביהודה ושומרון, ובהם הרס הקראוון הבוקר בו התגוררו בחורים, וכן שורת הריסות נוספות.

גורמים במערכת הפוליטית טוענים כי בן דהן "ממזער נזקים", אולם בקרב התושבים זועמים על כך שכמי שעומד במקום מרכזי במערכת הוא אחראי להרס בתים, כאשר על כוונת המנהל האזרחי גם בתים מאוכלסים במשפחות.

בתוך כך, בתחילת השבוע היתה כוננות של פעילים בשל חשש להרס בתי שתי משפחות בגבעת קומי אורי ביצהר. בסופו של דבר בשל הליכים משפטיים בנושא ירד מעט חשש הפינוי.

גם בנתיב האבות עדיין ישנו חשש להרס הנגרייה בימים הקרובים, והתושבים ממשיכים להיערך לקראת ההרס הצפוי.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד