בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה: לא אכפנו חוק על ערבים כדי לא ליצור חיכוך

במשך שעות חרשו ערבים לעיני שוטרים כאשר לטרקטורים אין לוחיות רישוי. המשטרה: "אין זה נכון ליצור חיכוך מיותר בשל עבירה שולית"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה אב תשע"ח - 10:44 06/08/2018
גודל: א א א
החריש ליד אש קודש ללא לוחיות רישוי (באדיבות המצלם)
החריש ליד אש קודש ללא לוחיות רישוי (באדיבות המצלם)

המשטרה מצהירה בתגובה רשמית כי נמנעה מאכיפת חוק בנוגע לעבירות שבוצעו במשך שעות ארוכות מול שוטרים, וזאת בכדי "למנוע חיכוך" עם ערבים.

בקול היהודי חשפנו לפני מספר שבועות כי ערבים שהגיעו בתיאום עם מת"ק , צבא ומשטרה לחרוש שטחים סמוך לישוב אש קודש בגוש שילה, נסעו בטרקטורים ללא לוחיות רישוי, וכי למרות פניות תושבי אד קודש, המשטרה לא ביצעה אכיפה נגד נהגי הטרקטור.

בעקבות החשיפה פנו בארגון "בצלמו" למשטרה ודרשו לדעת מדוע לא נאכף החוק כנגד אותם ערבים.

בתגובה ענו במשטרה כי מדובר בעבירה "שולית" וכי השוטרים לא רצו "ליצור חיכוך".

במכתב רשמי, רפ"ק מוטי שושן קצין ביקורת ותלונות הציבור במחוז ש"י, מסר לעו"ד ליטווק כי מכתבו הועבר לקצין את"ן מחוז ש"י סנ"צ נאג'י סלימאן.

על פי המענה של סלימאן, "פקודת התעבורה מחייבת כל כלי רכב/מכונה ניידת להיות עם מספר רישוי".

אולם במחוז ש"י מצאו סיבה שלא לאכוף את החוק במקרה זה. "לעניין האירוע עצמו, הרי מדובר בחריש באדמה פרטית ולא בכביש ראשי וקיימת מדיניות אכיפה בעבירות מסכנות חיים עבירות בריונות ולאור הנסיבות במקרה הנ"ל אין זה נכון ועפ"י מדיניות האכיפה להיכנס לשטח פרטי וליצור חיכוך מיותר בשל עבירה שולית".

בצלמו: "משטרת ישראל מפחדת לאכוף את החוק במגזרים מסוימים"

יש לציין כי ביום האירוע מסרה המשטרה לקול היהודי בתגובה כי הטרקטורים נבדקו כבר בתחילת העבודות ולכן ניידת לא הגיע למקום למרות קריאתם של תושבי אש קודש. 

"כוחות משטרה יחד עם כוחות מת"ק וצבא ליוו את הכלים לשטח לאחר שנבדקו. לאחר תחילת העבודות החקלאיות הגיעה קריאה למוקד המשטרה, היות והכלים נבדקו כבר בתחילת העבודות לא היה צורך בשליחת ניידת".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר לקול היהודי בתגובה: "חבל שכוחות הביטחון לא מבינים את תורת ג'וליאני ראש העיר של ניו יורק שמאבק בטרור ובפשיעה משמעותו דאגה שאפילו חלון לא ישבר. תשובת המשטרה שהיא לא רוצה ליצור חיכוך תמוהה ומוכיחה שוב ושוב משטרת ישראל מפחדת לאכוף את החוק במגזרים מסוימים. ארגון בצלמו ימשיך להאבק למען אכיפה וצדק שווים לכלל האוכלוסיה".

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד