בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה פשטה על 'מעלה שי' - 20 נערים עוכבו

כוחות משטרה פשטו הלילה (ו') על מעלה שי, נקודת ההתיישבות החדשה בבנימין, ועכבו 20 נערים קטינים. מוקדם יותר הכוחות הרסו מבנים שנבנו מחדש

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אלול תש"פ - 10:17 28/08/2020
גודל: א א א

לאחר הפינוי המשטרתי האלים במעלה שי שהוקם אתמול זכרו של שי אוחיון הי"ד, הקימו גרעין המשפחות יחד עם בני נוער, חלק מהמבנים מחדש.

אלא שזמן קצר לאחר מכן, שוב הגיעו כוחות משטרה למקום והחריבו את המבנים שהוקמו מחדש.

לאחר התארגנות נוספת בשטח, כ-20 בני נוער שבו לנקודת ההתיישבות החדשה וישנו הלילה במקום. בשעת לילה מאוחרת, שוב פשטו כוחות משטרה על המקום ופעם עכבו את כל בני הנוער שהיו בשטח.

הכוחות דחפו את העשרות ששהו במקום באלימות מאות מטרים עד לכביש סמוך שם העמיסו אותם על ספארון צבאי, הכוחות יחד עם המפונים יצאו בדרכים החוצות מספר כפרים ערבים באזור.

המתיישבים שפונו נלקחו לשער בנימין, שם הודיעו להם כי הם מעוכבים על הפרת שטח צבאי סגור. נציין כי הצו לא הוצג למתיישבים ולא נאמר להם כי ישנו צו עד להגעתם לתחנת המשטרה. לאחר זמן קצר שוחררו כל הנערים ללא חקירה.

המתיישבים דיווחו על אלימות שוטרים קשה במהלך הפינוי. אחד מהנערים התלונן כי בסמוך לתחנת המשטרה חנק אותו שוטר מג"ב. נערים נוספים נחבלו במהלך הפינוי.

עו"ד נתי רום שהגיע לתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו מסר "הגעתי בשעת לילה מאוחרת לתחנת המשטרה בבנימין, פגשתי שם קבוצה גדולה של נערים שפונו בידי כוחות מג"ב מנקודת ההתיישבות החדשה מעלה שי. הנערים סה"כ ישנו במקום.

הנערים לא נחקרו בחשד לאף עבירה, ורק נאמר להם שיש שטח צבאי סגור על הנקודה, אציין כי לדבריהם לא הוצג צו שכזה בשום שלב של האירוע.

הנערים התלוננו על אלימות שוטרים חריגה במהלך הפינוי. צר לי שבזמן שהטרור הערבי והבניה הערבית הבלתי חוקית משתוללים, בוחרת משטרת ישראל לפעול בכח נגד נקודת התיישבות חדשה. בכוונתנו לפעול כנגד השוטרים האלימים." הוסיף רום.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הנקודה החדשה ממוקמת בשטח B כ-2 ק"מ דרומית ליישוב מעלה לבונה בסמוך לכפרים סינג'ל ואבו אוביין. המתיישבים הסבירו כי עלו לנקודה זו כחלק מהרחבת ההתיישבות היהודית ביו"ש במטרה למנוע את ההשתלטות הערבית ההולכת וגוברת על שטחי יו"ש.

מוקדם יותר כאמור, הרסו כוחות מג"ב ומינהל את המבנים שהוקמו במקום במהלך הלילה האחרון, במהלך הפינוי דיווחו התושבים על אלימות שוטרים קשה שהופעלה כנגדם. אחד השוטרים תועד מכה באגרופים בפניו של נער אשר שהה על אחד מגגות המבנים.

מוקדם יותר קראו בפורום בוחרים בחיים, משפחות שכולות ונפגעי טרור, לרה"מ נתניהו שלא לפנות את נקודת ההתיישבות "אנו קוראים לרה"מ נתניהו לפעול ביד קשה נגד הטרור ולפעול לפי תקנה 119 המקנה סמכות להרוס את בית המחבל עוד הלילה. אנו מחזקים את המתיישבים בבנימין אשר הקימו הלילה יישוב חדש לזכרו של שי הי"ד וקוראים לרה"מ לאפשר את ההתיישבות במקום ולא ח"ו לפנות את המקום. המחבלים צריכים להבין שהטרור יגבה מהם מחיר גבוה יותר, של בנית ארץ ישראל." מסרו בפורום.

משפחות גרעין מעלה שי מסרו כי "למרות הניסיונות לעצור אותנו, אנו נמשיך בבניה ובפיתוח ההתיישבות במטרה להרחיב אותה לכל שטחי יו"ש. לא יתכן שהערבים יבנו בכל מקום, ירצחו יהודים ואנו נשתוק. היום ברור לכולם שהסכמי אוסלו בטלים, ולא יתכן שרק את המתיישבים היהודים יגבילו בעוד שהערבים בונים בכל מקום".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד