בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה תפצה צעיר ששוחרר באיחור של יממה

הצעיר, שנעצר בשל הפרת צו מנהלי, שוחרר רק 24 שעות אחרי שחתם על תנאי השחררו ויפוצה ב-5,000 ש"ח

  • יח"צ
  • י"ב חשון תשע"ח - 12:29 01/11/2017
גודל: א א א
24 שעות במעצר ללא סיבה צילום: שב"ס
24 שעות במעצר ללא סיבה צילום: שב"ס

המשטרה ושירות בתי הסוהר ישלמו פיצויים על סך 5,000 ש"ח, לאזרח שנשאר במעצר כ-24 שעות לאחר חתימה על ערבות ותנאי שחרור, כך נקבע בהסכם פשרה שהוגש בבית משפט השלום בירושלים, בין פרקליטות מחוז ירושלים לתובע שלווה בידי ארגון חוננו. 

המעצר המדובר התרחש לפני כשנתיים, באותו זמן נעצר התובע – אז בגיר צעיר, בגין הפרת הוראת צו אלוף. מעצרו של הצעיר הוארך, והוא הובא בפני שופטת ששחררה את התובע בתנאי הגבלה, ביניהם הפקדת סכום כסף, התחייבות עצמית לעמידה בתנאי צו האלוף וערבות של אחד מהוריו.

התובע הסכים לתנאי שחרורו, ואביו של התובע חתם על תנאי הערבות. בשלב זה היה רשאי התובע למעשה להשתחרר, אולם פקודת שחרורו התמהמהה למשך יממה שלימה, שרק לאחריה שוחרר. 

התובע טען כי ההתמהמהות בשחרורו, שקרתה כנראה עקב חוסר תיאום בין המשטרה לשירות בתי הסוהר, הינה פגיעה אנושה בו ובזכויות היסוד שלו, מכיוון שעקב כך הושם במעצר לאורך זמן חריג ובחוסר מידתיות קיצוני.

הנזק, לדבריו של התובע, הינו פגיעה בזכויותיו לחירות ולכבוד, וגרימת עינוי והשפלה קשים ומיותרים, שנאלץ לעבור שלא כחוק וללא כל צורך, עקב רשלנות הרשויות.

את התובע ליווה עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו', ובהסכם פשרה הגיעו הצדדים להחלטה על פיצויים בסך 5,000 שקלים לתובע, שישולמו לחשבונו בתוך 45 ימים. הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין.

בתגובה להסכם אמר עו"ד יאדו: "אני מברך על כך שפרקליטות מחוז ירושלים הכירה באשמתם של המשטרה והשב"ס, שעיכבו בחור צעיר בבית מעצר במשך 24 שעות, לאחר שבית המשפט הורה על שחרורו. לצערי, עיכוב של מספר שעות נעשה שלא כדין כדבר שבשגרה, אולם התמהמהות של 24 שעות הינה דבר חריג ובלתי מידתי ויש לתת על כך את הדין". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד