בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העביר את מעצר הבית המנהלי לביתה של שקד ונעצר

אברהם רבין בן ה-16 הודיע לאלוף הפיקוד כי ישהה באוהל מול ביתה של שרת המשפטים אך למרות זאת נעצר. שרת המשפטים הגיע לביתה בזמן מעצרו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו חשון תשע"ט - 15:19 24/10/2018
גודל: א א א
רבין מפגין
רבין מפגין

אברהם רבין, קטין כבן 16 תושב ירושלים, אשר קיבל לאחרונה את הצו המנהלי העשירי שלו והחליט שאינו יכול לעמוד בכך, נעצר אמש סמוך לביתה של שרת המשפטים איילת שקד בעת שהפגין במקום ואף הודיע כי יתגורר ברחוב באוהל מאחר ומשפחתו לא מסוגלת לספוג יותר את הצקות המשטרה.

לפי הודעתו לאלוף הפיקוד, מדי לילה מגיעים שוטרים בשעות מאוחרות ומעירים את כל משפחתו כדי לוודא שהוא בבית. הקטין הודיע כי לאלוף כי הוא מעביר את כתובת מעצר הבית לרחובה של איילת שקד בתל אביב, כהוראת הצו הדורש הודעה על כל שינוי בכתובת המגורים.

ואכן הקטין, הגיע בשעת מעצר הלילה הקבועה בצו לשהות בכתובת אשר דיווח שבה ישהה - בביתה של שקד, שם הזעיק המאבטח של השרה את המשטרה, אשר עצרה את הקטין בטענה שהוא מפר את הצו המנהלי. הוא יובא בשעות הצהריים (ד') לדיון בעניינו בבית משפט השלום בירושלים, שם ייצג אותו עו"ד דוד הלוי מטעם ארגון חוננו.

בארגון חוננו מדווחים כי במהלך המעצר הגיע השרה שקד לביתה, והקטין קרא לעברה לבטל את הצווים המנהליים.

מדובר בצו מנהלי עשירי אותו מבל רבין בתוך שנה וחצי, הצו קובע כי עליו להתייצב מידי יום בתחנת המשטרה, וכן להישאר במעצר בית לילי.

לפני מספר ימים פנה עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו לפיקוד העורף בבקשה לבטל את הצו או להמירו בצו מעצר, משום שלא יכול לקיימו וכן משום שאכיפת הצו פוגעת בבני משפחתו.

"כל לילה פושטים שוטרים על הבית בשעות הקטנות ומעירים את כל המשפחה כדי לוודא שהקטין בבית, וכתוצאה מכך החיים של כל המשפחה הפכו לסיוט מתמשך", סיוט אשר אין לו סוף משום שהצווים חוזרים ומתחדשים, לדברי יאדו.

עוד נכתב כי "הדרישה הקיצונית כי הקטין יחתום כל יום בצהרים בתחנת משטרה, דבר שלוקח לו כשעתיים בתחבורה ציבורית הלוך ושוב, שוברת אותו ומחסלת כל תקווה לסדר יום נורמאלי". יאדו תיאר את דעתו כי הקטין כלל לא מסוכן לציבור, אולם גם במידה והוא מהווה סיכון כלשהו "הרי שעצמתו היא כמתי מזער ביחס לחורבן שהטילו הצווים על חייו, צווים שמוצאים בלא משפט."

לפני כשבועיים נעצר רבין ושוחרר, יומיים לאחר מתן הצו הגיעו שוטרים לבית משפחתו של רבין על מנת לוודא שהוא מקיים את הכתוב בו. במהלך ביקורם סיפר להם רבין כי אינו מתכוון לקיים את הצו ויצא אחריהם אל מחוץ לבית, אז החליטו לעצרו. בית משפט השלום בירושלים החליט לשחררו, משום שבפועל לא הפר את הצו.

נציין כי לפני כשבועיים התפרסם מכתב שכתב רבין על הקורות אותו בשנים האחרונות, בעלון השבת "עולם קטן", ובו הוא מתאר כיצד התחילה כל סאגת המעצרים המנהליים. לדבריו, הוא כלל לא היה מה שמכונה 'נוער גבעות', אלא ביקר מידי פעם חברים במאחז. באחת הפעמים הוא ביקש מאחד השוטרים שהגיעו למקום לא לנהוג באלימות, אולם אז השוטר תקף אותו ושבר את ידו. אז נעצר רבין לראשונה על 'תקיפת שוטר".

בהמשך המכתב מתאר רבין כיצד קיבל את הצו המנהלי הראשון לאחר שהתפרסם הסרטון בו נראה השוטר הנ"ל שובר את ידו. לאחריו קיבל רבין עוד שמונה צווים מנהליים, שמנעו ממנו לימודים סדירים בישיבה, כללו מעצרי בית ליליים ועוד. הצו המנהלי האחרון, העשירי במספר תוך שנה וחצי, הכולל התחייבות לבוא לתחנת המשטרה בירושלים כל יום ולהיות במעצר בית לילי היווה עבורו את הקש ששבר את גב הגמל.

רבין מתאר במכתב כי "הבנתי שאני לא יכול לעמוד בצו הזה. אמרתי לשוטרים שאין ביכולתי לקיים את הצו ושייקחו אותי לכלא, זה עדיף לי מהתנאים של הצו הזה". בעקבות האמירה הזו נעצר רבין, אולם השופטת שדנה בעניינו קבעה כי "מדובר בצו שפגיעתו בחירות חמורה לאין שיעור".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד