בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העירייה: "המשטרה מונעת מהפקחים להיכנס להר הבית"

לאחר למעלה מחודשיים הגיבו בעיריית ירושלים לפניית 'רגבים' והסבירו מדוע פקחי העירייה לא בדקו את העבודות הבלתי חוקיות של הוואקף בהר הבית

  • כ"ה אייר תשע"ט - 21:25 30/05/2019
גודל: א א א
מתחם שער הרחמים בהר הבית (צילום: ארנון סגל)
מתחם שער הרחמים בהר הבית (צילום: ארנון סגל)

בעיריית ירושלים אומרים כעת כי הסיבה שאינם בודקים את העבודות הבלתי חוקיות שמבצע הוואקף המוסלמי בהר הבית היא עיכובים מצד המשטרה.

לפני כחודשיים וחצי פנו בתנועת רגבים לעיריית ירושלים בדרישה לבדוק את העבודות הבלתי חוקיות שמבצע הוואקף המוסלמי במבנה שער הרחמים שבהר הבית. אולם בתקופה שחלפה מאז הפניה, הוואקף המשיך בעבודות הבלתי חוקיות במטרה להופכו למסגד.

רק השבוע הגיבה העירייה לפניית רגבים, תוך שהיא מטילה את האחריות לעבר משטרת ישראל. בעירייה טענו כי כיוון שדובר בפעילות בתוך שטח הר הבית, הפעילות חייבת להיות מלווה בידי המשטרה, וכיוון שהמשטרה לא נענתה לבקשתה ללוות את הפקחים, הדבר לא בוצע.

"לצורך בדיקת הטענות, נעשתה פניה לבקשה לסיוע לליווי למשטרת ישראל מאחר והכניסה נעשית לתוך הר הבית. עד כתיבת שורות אלו טרם נתקבלה תגובת המשטרה", נמסר מלשכת היועץ המשפטי של עיריית ירושלים. "נוכח האמור ומשטרם ניתן סיוע ממשטרת ישראל, הרי שאין ביכולתנו לערוך סיור בשטח".

בתנועת רגבים מותחים ביקורת חריפה על משטרת ישראל ועל עיריית ירושלים. "לא יתכן שבמשך כמעט שלושה חודשים אף אחד מהגורמים הללו לא מצא לנכון לבדוק את הרס העתיקות", אומר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "המשטרה והעירייה למעשה מתפרקים מתפקידם, ומאפשרים הלכה למעשה לוואקף לעשות במקום ככל העולה על רוחו, תוך נזק לעתיקות, פגיעה חמורה בזכויות היהודים בהר הבית ובמשילות של מדינת ישראל בלב ליבה של בירתנו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד