בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקטינים ישארו במעצר - אלימות קשה מחוץ לבימ"ש

בדיון אמש קבע בימ"ש המחוזי כי הקטינים העצורים בשב"כ יפגשו עם עורכי דינם במוצ"ש. אלימות קשה של שוטרים בהפגנה שהתקיימה במקום

  • דוד אור שחר
  • כ"ז טבת תשע"ט - 08:40 04/01/2019
גודל: א א א
הנער הפצוע מטופל מחוץ לבימ"ש (שלום אסירייך)
הנער הפצוע מטופל מחוץ לבימ"ש (שלום אסירייך)

בימ"ש המחוזי מרכז קבע אמש בתום דיון בעררים שהגישו עורכי דינם של הקטינים אשר עצורים בשב"כ ללא שפוגשים בעו"ד. כי השב"כ לא יאריך את מניעת המפגש מעבר למוצ"ש הקורב אז צפויים הקטינים לפגוש עו"ד.

בנוסף, דחה בימ"ש את הערר על הארכת המעצר, ומעצרם של הקטינים נותר עד ליום ראשון. המשמעות שהקטינים ישארו שבת במעצר ובחקירות. משפחות הקטינים הביעו חשש כי השב"כ ישתמש בשבת ככלי לחץ על הקטינים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר "אנו מוטרדים מהעובדה שהקטינים ימשיכו לשהות במעצר במהלך סוף השבוע.

אנו דורשים בצורה חד משמעית שחוקרי השב"כ והמשטרה יכבדו את קדושת השבת, לא יחקרו את הקטינים בשבת, ויספקו להם את כל צרכיהם לשבת. שמענו כבר מפי בית המשפט את הבעיות והקשיים שהערימו בהעברת תפילין וכדומה, ולאור נסיוננו בעבר בפרשיות אחרות אנו דורשים ומקווים כי אכן החוקרים יכבדו את קדושת השבת."

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף "החשש הגדול שלנו ממה שהולך להיות. שבת קודש בפתח והחשש שחוקרי השבת ינצלו את השבת, יעשו כל מיני טריקים. כבר היו דברים מעולם, היו חקירות בהם אנשי השב"כ חיללו את השבת, השמיעו מוזיקה לנחקרים, הראו סרטים לנחקרים, ופגעו בקדושת השבת. שבת היא שבת קודש, יהודים מסרו נפש על השבת, ומצופה משרות הביטחון הכללי ומהמשטרה לשמור על קדושת השבת. מצופה משומרי הסף, שאלו לא היועץ המפשטי, אלו הפוליטיקאים, ראש הממשלה והשרים שידאגו שהשבת של הקטינים תראה שבת."

עו"ד נתי רום שמייצג גם בתיק מטעם ארגון חוננו ציין כי יש חשש משמעותי לשלומם של הקטינים הן הפיזי והן הנפשי.

בתוך כך מפגין שהשתתף בהפגנה מול בימ"ש המחוזי מרכז בלוד, במחאה על מעצרם של הקטינים בשב"כ הושלך ע"י שוטרים מעבר לגדר ונפגע בראשו באופן קשה. המפגין פונה לבית החולים אסף הרופא שם טופל בחדר הטראומה.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון