בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב לבנון על פינוי ישיבת חומש בשבת: "חוצפה ועזות מצח"

הרב אליקים לבנון תוקף במכתב את הצבא שפינה באוטובוסים את בחורי ישיבת חומש תוך כדי שבת "הקב"ה יתבע עלבונה של השבת, וכל מי שהיה שותף בחילול הקודש ישלם על כך".

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ט' סיון תשפ"ב - 12:38 08/06/2022
גודל: א א א
הרב אליקים לבנון (יח"צ)
הרב אליקים לבנון (יח"צ)

רב השומרון וראש ישיבת אלון מורה, הרב אליקים לבנון, פירסם מכתב  על אירוע חילול השבת בחומש.

לדברי ישיבת חומש, באירוע עצמו הכריחו כוחות צבא עשרות נערים לעלות לאוטובוסים לאחר כניסת השבת באזור השעה 20:30, ולאחר מכן פינו אותם ליישוב שבי שומרון הסמוך.

במכתבו כותב הרב לבנון כי "פעולה זו באה במטרה לפגוע, לבייש את אמונתם ולהשפילם ואין סליחה לחוצפה ולעזות המצח".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>
"‏בחיי עם, יש יסודות מוסכמים, שעליהם עומדים כולם. הן אלה השומרים ומקיימים את היסודות הללו, והן אלה שאינם מקפידים עליהם", פתח הרב לבנון את מכתבו, "בסיס לחיינו המשותפים בארצינו, היא הסכמה רוחבית, שאין לפגוע באמונתו של ציבור, ואין לאלצו להתכחש לאמונתו. שמירת השבת, לציבור שומרי המצוות היא אבן יסוד, שאין לערער אחריה ואין לפגוע בה", הדגיש הרב.

"בליל שבת קודש, כז' באייר תשפ"ב פרצו כוחות ביטחון, ופינו בכוח עשרות אנשים מהיישוב חומש, תוך אילוץ להעלותם על אוטובוסים, ולהסיעם למקום אחר. אין כל תירוץ לפגיעה נוראית זו באמונתו של ציבור זה!, אין כאן כל צורך בטחוני ואין כל צורך מבצעי. פעולה זו באה במטרה לפגוע, לבייש את אמונתם ולהשפילם, ואין סליחה לחוצפה ולעזות המצח!", כתב הרב לבנון.

‏בסיום מכתבו, הדגיש הרב כי על חילול שבת אסור לשתוק " חכמים לימדונו: אין מקיפין בחילול ה'! ,ובקרוב נראה עין בעין, כי יש דין ויש דיין, הקב"ה יתבע עלבונה של השבת, וכל מי שהיה שותף בחילול הקודש, ישלם על כך. ולאנשי חומש יאמר חיזקו ואימצו! נצח ישראל לא ישקר ולא יינחם, וסוף האמת לנצח", כתב הרב לבנון וחיזק את תלמידי הישיבה.

באירוע שהתרחש לאחר כניסת השבת, פינו כוחות מג"ב באלימות כ-20 בחורים מהיישוב חומש, תוך חילול שבת. פינוי הבחורים נעשה לצד החרמת ציוד אישי של תלמידים ואורחים מאזור בית המדרש של הישיבה, דקות לפני כניסת השבת. באחד מהתיעודים מהמקום היה ניתן לראות שוטרי מג"ב משליכים רימוני הלם לעבר בחורי ישיבה בכניסה ליישוב חומש.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד