בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב ליאור בסיור בגבעות בנימין: "אתם פורצי הדרך בישוב הארץ"

הרב דב ליאור ערך מסע חיזוק לתושבי הגבעות עוז ציון וגאולת ציון בבנימין במסגרת פעילות ארגון 'רבני הארץ הטובה'. "יש חשיבות לשמור על כל דונם''

  • יח"צ
  • כ"ב שבט תשפ"א - 09:05 04/02/2021
גודל: א א א

הרב דוב ליאור ערך ביום שלישי השבוע ביקורי חיזוק בשני מאחזים באזור בנימין: גאולת ציון בגוש שילה, ועוז ציון הסמוכה לגבעת אסף באזור בית אל.

זאת כחלק מהמאמץ המתמשך של איחוד רבני תורת הארץ הטובה לסייע בסוגיא זו של בניית הגבעות ושינוי יחס המשטרה והפרקליטות אליהן.

הרב ליאור התרשם מהמסירות של הנערים והמשפחות המתגוררות בתנאים קשים ואמר כי ''יום יבוא וכל עם ישראל יכיר לכם טובה, על המאמץ והמסירות והשליחות שאתם עושים פה למען כלל ישראל''.

התושבים סיפרו לרב על המאבקים בהם נאלצים להיאבק הן כנגד ערבים שבאים לתקוף, והן כנגד פינויים והטרדות מצד כוחות הבטחון.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

הרב ליאור אמר, כי ''הדבר הזה נובע מתוך בלבול עמוק, וגישות שמאל קיצוני שחלחלו חזק מאוד לתוך המערכת, מובטח לנו בתורה כי עם ישראל ישוב בתשובה, וכמובן היחס לארץ ישראל הוא הנקודה העיקרית בדור זה, כפי שכותב הרב חרל''פ, ועל מצווה זו צריך להתחזק כעת, לחזור בתשובה, וללמוד כולנו מאנשי הגבעות המסורים, אשר מיישבים את הארץ מתוך קדושה וטהרה ולימוד תורה''.

בעוז ציון חיכו לרב קבוצת נערים, וקיבלו את פני הרב ליאור בשירה. בהמשך הרב ליאור מסר שיעור ואף נטע עץ פרי.

הרב ליאור סיפר לנערים בהתרגשות על עלייתו לארץ כנער אחרי השואה, באניית המעפילים המפורסמת 'אקסודוס': ''שלוש פעמים חציתי את היום התיכון, הואיל והאנגלים גרשו אותנו, וחזרנו בחזרה. ומאז ב"ה לא יצאתי עוד מארץ ישראל, ולא היתה לי שום מחשבה או משיכה לצאת. אחרי אלפיים שנים זכינו והמצווה החשובה הזו, שהיתה רדומה, מתעוררת כעת, ועלינו להמשיך ולהתאמץ בה. כל המרחבים האלו ישמשו בקרוב ממש לאחינו שיעלו מאמריקה ומארצות נוספות, לכן יש חשיבות לשמור על כל דונם''

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

סיורו של הרב ליאור מתקיים בהמשך לסיורם של צעירי תורת הארץ הטובה בשבוע שעבר בגבעות הנבנות . 

מנחם בן שחר שליווה את הרב ליאור בביקור אמר 'זו זכות גדולה לנו במאחזים לארח את הרב ליאור מגדולי הדור וזקני העדה. אנו קוראים ומזמינים רבנים נוספים לבא ל'מסע מושבות' במאחזים, לפגוש את הנערים המהווים 'כח סיירת' במאבק של עם ישראל היום על ארץ ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד