בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרס בגבעות בנימין: כוחות מבצעים הרס בגאולת ציון ורמת מגרון

כוחות גדולים של משטרה ומנהל אזרחי הרסו מבנים ברמת מגרון לאחר שהרסו הבוקר מבנים בגבעת גאולת ציון שבגוש שילה. "נלחמים בהתיישבות היהודית - בשעה שהבניה הערבית מסביב משגשגת, בושה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג כסלו תשפ"ב - 09:43 17/11/2021
גודל: א א א

מסע ההרס בבנימין נמשך:כוחות הרס פושטים בשעה זו על גבעת רמת מגרון ומבצעים הרס במקום. בגבעה מתגוררות 2 משפחות.

ההרס ברמת מגרון בא לאחר הרס בגבעת גאולת ציון שבגוש שילה שהתבצע בשעות הבוקר על ידי מאות שוטרים ופקחי המנהל האזרחי. 

בגבעה מתגוררות 2 משפחות, וכן גרעין של בחורים שעוסק בפיתוח המקום והכשרתו לקליטת משפחות נוספות.

נכון לשעה זו, סיימו הכוחות להרוס את בית הכנסת שבגבעה וכן את בית אחת המשפחות. עשרות תושבים ונערים מהאזור מוחים במקום כנגד ההרס.

על פי דיווחים מהשטח, מפעילים השוטרים אלימות קשה כנגד המוחים, וכן דווח על אלימות שהופעלה כנגד נערות.

בגבעה תקפו בחריפות את ההרס: בשעת בוקר מוקדמת מבצעת הממשלה שהצהירה על היותה "10 מעלות ימינה" הרס בנקודת התיישבות ותיקה, בעוד שהבניה הערבית מסביב משגשגת באין מפריע".

"הממשלה הזאת הוכיחה שוב שערכים ציונים של התיישבות וחלוציות, אינם חלק מסל הערכים שלה".

הרצל חג'ג', אביה של סגן שיר הי"ד כתב הבוקר בחשבונו בעקבות ההרס: "לפני כארבעה חודשים, עמישב מלט ונריה זרוג ומשפחותיהם תושבי הישוב גאולת ציון, הזמינו אותנו לנטוע כרם מגפנים מיוחדות על שם הבת המיוחדת שלי סגן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה בארמון הנציב ב8.1.17".

"מבחינתנו הנצחה מדהימה לשיר שאהבה את ארץ ישראל בכל ליבה, והיום בבוקר הגיעו אנשי המנהל וכוחות הבטחון ערלי הלב וחסרי אהבה וקשר לשורשינו היהודים בארץ ישראל והרסו את הישוב והכרם של שיר לא אסלח ולא אשכח לאלה שהרסו את הישוב ואעשה ככל יכולתי לישב שוב את גאולת ציון והפעם בעשרות משפחות, לא נסכים שתעקרו את ישוב הארץ ע"י יהודים ואנחנו נשתוק".

חה"כ אורית סטרוק הגיבה על ההרס: "כך ממלא בני גנץ את התחייבותו למרצ: לפנות כל מאחז יהודי ביהודה ושומרון. ומה עם התחייבותו לתקוה חדשה, ולימינה להיאבק בהשתלטות הפלסטינית בשטחי C? אותה לא צריך לקיים, אף אחד מהמפלגות האלה לא דורש זאת".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "ממשלת בנט עבאס הורסים את בתי משפחות המתיישבים שבאים ליישב את הארץ ולהגן עליה מפני פורעים ובאותו זמן יושבים ודנים על הסדרת חשמל בחוק למבנים בלתי חוקיים בנגב". 

ח"כ בן גביר הוסיף: "הדרום נכבש בבנייה מסיבית ללא היתרי בניה, או תוכניות וכל דאגתה של הממשלה היא להיטפל למשפחות יהודיות. ככה נראית מדיניות של ממשלת האחים המוסלמים ושר הבט"פ השמלאני, מכשירים בפזורה בתים לא חוקיים ומגרשים בגאולת ציון".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד