בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרס נוסף: המשטרה החריבה מבנים בחומש

בנוסף להרס המבנה בישוב עמונה, הרסה הבוקר (ה') המשטרה מספר מבנים נוספים בישוב חומש בשומרון. "הרס ברוטאלי. דאגו שלא נוכל לשקם את המבנים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תש"פ - 11:57 30/04/2020
גודל: א א א
ההרס בחומש, הבוקר
ההרס בחומש, הבוקר

לאחר הדיווח על ההרס הבוקר (חמישי) שביצעה המשטרה בישוב עמונה, שתושביו גורשו לפני כ-3 שנים, כעת מתברר כי הבוקר המשטרה הרסה מספר מבנים נוספים גם בישוב חומש, אשר תושביו גורשו מהמקום לפני כ-15 שנים, במסגרת תכנית 'ההתנתקות'.

סמוך לשעה 6:00 בבוקר, הגיעו עשרות שוטרים לישוב החרב חומש, והרסו במקום מספר מבנים ששימשו את תלמידי ישיבת חומש המתחדשת.

הישיבה אמנם טרם חזרה לפעילות, בשל ההגבלות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, אך לקול היהודי נודע כי מספר נערים ותלמידים שהו במקום, תוך הקפדה על כללי משרד הבריאות, במטרה לשמור על האחיזה במקום.

המשטרה כאמור הרסה מספר מבנים, המשמשים לבית מדרש וצרכים חיונויים לתלמידי הישיבה.

אחד מהנערים שהיו במקום נעצר בידי המשטרה והועבר לחקירה.

"השוטרים הרסו את המבנים בצורה ברוטאלית. אחרי ההרס הם עשו ווידוא הריגה – דאגו שלא יהיה אפשר לבנות את המבנים הללו מחדש", אומר לקול היהודי פעיל במטה חומש.

הרב אלישמע הכהן, ראש ישיבת חומש המתחדשת אומר לקול היהודי, כי "אמנם הישיבה לא יכולה לפעול כעת, בשל נגיף הקורונה, אבל מספר בחורים נותרו במקום כדי לשמור על אחיזה הקבועה בשטח הישוב. כמובן, תוף הקפדה יתירה על כללי משרד הבריאות. מצער שהמשטרה מנצלת את התקופה הזו, שעם ישראל כולו מאוחד סביב משבר משותף, בכדי לבצע הרס, כמו שראינו במקומות אחרים".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד