בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרשות הפלסטינית תערוך אירוע פרובוקטיבי במעיין חרשה

פרסום ראשון: שר ברשות הפלסטינית יגיע לערוך נטיעות במעיין שבגוש טלמונים, על רקע פרסום עסקת המאה. התושבים קוראים לצבא למנוע את הפרובוקציה

  • יהודה פרל
  • ד' שבט תש"פ - 06:17 30/01/2020
גודל: א א א

על רקע פרסום עסקת המאה, שר החקלאות של הרשות הפלסטינית צפוי להגיע ביום חמישי בבוקר יחד עם ערבים נוספים, למעיין חרשה שבגוש דולב-טלמונים שבבנימין, במטרה לעורר פרובוקציה במקום.

על פי המידע שהגיע לידי הקול היהודי, השר הפלסטיני, יחד עם ערבים נוספים, יערוך נטיעות במעיין חרשה, כחלק ממאבק נגד הפיתוח היהודי של המקום בשנתיים האחרונות.

לא הרחק משם, במעיין דני (עין בובין), נרצחה לפני מספר חודשים רינה שנרב הי"ד, בידי חוליית טרור המשתייכת לחזית העממית. אביה ואחיה נפצעו בפיגוע.

ממידע נוסף שהגיע לידי הקול היהודי, צה"ל מודע לאירוע ונערך לפעול במקום בכוחות מתוגברים. עם זאת, אין בכוונת צה"ל למנוע את קיומו של האירוע.

ממזכירות היישוב חרשה נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "אנחנו אוהבים את ארץ ישראל היפה ומפתחים ומשקיעים במעיינות ואתרי התיירות. לצערינו, הערבים מתנכלים לנו ומנסים למנוע מאיתנו את זכותינו לטייל בארצינו באמצעים שונים ואף בטרור ורצח כפי שרצחו השנה את רינה שנרב ז''ל הי''ד (במעין דני ע''ש דני גונן שנרצח גם הוא מטרור המעיינות הערבי)".

עוד הוסיפו במזכירות חרשה ואמרו, כי "אנו רואים אירוע זה בחומרה רבה ודורשים מהצבא לעשות הכל בכדי למנוע את הפרובוקציה המסוכנת".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "הנטיעות מתוכננות להתבצע בשטח b המצוי באחריות אזרחית של הרשות הפלסטינית. כוחות צה״ל והמנהל האזרחי פועלים על מנת למנוע נטיעות בלתי חוקיות בשטח c".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד