בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השוטרים מטרידים את משפחת המורחק המנהלי מידי לילה

כמעט בכל לילה, ולעיתים מספר פעמים בלילה, מגיעים שוטרים לביתו של קטין השוהה בהרחקה ובמעצר בית לילי מנהלי. "התנהלות שערורייתית, התעמרות לשם התעמרות"

  • יח"צ
  • ח' טבת תש"פ - 10:49 05/01/2020
גודל: א א א

נגד א', קטין בן 16 מירושלים, הוצא צו מנהלי הדורש ממנו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו. אלא שמשום מה החליטו השוטרים לבדוק בכל ערב האם א' נמצא בביתו, דבר שלא מתבצע במעצרים פליליים דומים.

במשך למעלה משלושה חודשים הגיעו שוטרים לביתו של הקטין כמעט מידי לילה, בשעות מאוחרות ולעיתים אף מספר פעמים באותו לילה. בכל פעם נאלץ הקטין לצאת מביתו לחצר, לפתוח את שער החצר ולהזדהות בפני השוטרים. ביקורי השוטרים היו בשעות כגון:00:50, 05:00,4:30, 02:08 ועוד.

א' תיאר את ביקורי השוטרים "היו מגיעים כל לילה, לפעמים כמה פעמים בלילה. תמיד בשעות מאוחרות. דופקים חזק, לא מחכים. מעירים את כל הבית, עד שאני יוצא אליהם. ככה כל לילה". לדבריו, ביקש מהשוטרים להגיע בשעות אחרות, והם השיב כי יבואו שוב באותו לילה, בשעה שביקש "אמרו לי שיש להם הוראה לבוא כל לילה".

א' הוסיף ותיאר כי לעיתים ביקשו ממנו השוטרים תעודת זהות, למרות שהוא קטין ואינו מחזיק אחת כזו. הדבר היה גורר ויכוחים ומפריע לשגרת המשפחה כולה. "המשפחה שלי השתגעה. כמעט העיפו אותי מהבית. אמרו לי שהם לא יכולים ככה יותר. אנחנו משפחה גדולה, לפעמים גם הנשואים נמצאים.. סכסכו ביני לבין המשפחה שלי, לבין האחים שגרים בבית".

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו מתח ביקורת על המשטרה. "מדובר בהתנהלות שערורייתית של משטרת ישראל. לא מוכרים מקרים גם בעבריינים פליליים חמורים ביותר, שמשטרת ישראל מבקרת אותם במהלך מעצר הבית בשעות הקטנות של הלילה, פעמיים ושלוש. לא מדובר בניסיון לבדוק אם הוא שומר על תנאי המעצר שנקבעו בעניינו, אלא פשוט בהתעמרות לשם התעמרות, רדיפה והתעללות בנער קטין בן 16, ללא כל הצדקה. ככל הנראה מחמת הנחייה של גורמים שונים, כנראה של השב"כ, לשם התעללות בנער שמשתייך למגזר 'נוער הגבעות'".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד