בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השלט בכניסה ליצהר שעורר סערה

בישוב יצהר הציבו שלט עליו נכתב "הכניסה לערבים מסוכנת". בשמאל גינו ובימין ביקשו להצביע על הצביעות, בעוד בכפרים ערבים מוצבים שלטים דומים האוסרים על כניסת יהודים למקום.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד תשרי תשפ"א - 16:21 12/10/2020
גודל: א א א

תושבים מיצהר תלו היום (שני) שלט גדול בכניסה לישובם הקורא לערבים שלא להיכנס לשטח הישוב. אולם זמן קצר לאחר מכן, הגיעו שוטרים למקום והסירו את השלט, כשהם גורמים לו לנזק.

"כביש זה מוביל לישוב יצהר. הכניסה לערבים מסוכנת". מילים אלו נכתבו על השלט שהוצב בכביש הגישה לישוב יצהר בשומרון, בשפות עברית, ערבית ואנגלית. זאת בדומה לשלטים אותם תלה צה"ל בכניסה לכפרים ערביים ביהודה ושומרון. 

על השלטים המוצבים, במשך שנים רבות, בכניסה לכפרים ערביים ביהודה ושומרון נכתב כי "דרך זו מובילה בהמשכה לשטח A המצוי בשליטת הרשות הפלסטינאית. כניסת ישראלים לשטח אסורה, מסכנת את חייהם, מהווה עבירה פלילית".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לאחר הפרסום התחילו לחברי כנסת ואישי ציבור לגנות את הצבת השלט בכניסה ליצהר, אולם אחרי ביקשו להצביע על הצביעות בהתנגדות לשלט זה מול הכלת השלטים בכניסה לכפרים ערביים.

"ראיתי את השלט הזה והוא לחלוטין לא מקובל עלי", כתב ח"כ בצלאל סמוטריץ', כשהוא מצביע על השלט המוצב דרך קבע בכניסה לכפרים ערביים. "אני מוחה כנגדו בתוקף. גואל נפש! גזענות שנוטפת מאנשים שביניהם ובין אנושיות מינימאלית אין ולא כלום. לא למדנו כלום מהאנטישמיות כלפי העם שלנו?!".

כאמור, לא חלפו שעתיים מאז נתלה השלט, וכוח משטרה הגיע במיוחד בכדי להסיר אותו מהמקום.

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד