בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התושבים פועלים להרחבת ההתיישבות - פייסבוק שמה רגליים

תושבים מהתיישבות חדשה שהוקמה לאחרונה, פתחו בקמפיין התרמה לקניית עדר צאן נוסף לגבעה - שיעזור בשמירת אדמות במרחב. התושבים הופתעו כאשר פייסבוק הסירה את קמפיין ההתרמה. "קוראים לציבור להירתם ולסייע"

  • כ"ד אייר תשפ"א - 14:46 06/05/2021
גודל: א א א

נקודת התיישבות חדשה הוקמה לאחרונה בבנימין.

נקודת ההתיישבות החדשה הוקמה באזור הישוב כוכב יעקב בשטח המועצה האזורית בנימין, ובמקום מתגוררת משפחה לצד גרעין של בחורים העוסקים בפיתוח המקום בבניה וחקלאות.

להצטרפות ותמיכה לצורך רכישת עדר להתיישבות החדשה בבנימין - לחץ כאן >>

בכדי לשמור על האחיזה היהודית בשטחים שסביב, מחזיקים בגבעה עדר צאן שחולש מדי יום על הסביבה ושומר על האדמות מפני פלישה ערבית.

התושבים שנוכחו לדעת כי עם עדר הצאן הבודד בגבעה, הם אינם מצליחים לשמור בצורה הרמטית על כל השטח, פתחו בגיוס המונים על מנת לקנות עדר צאן נוסף, שיסייע בשמירה על מאות הדונמים שסביב הגבעה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תושבי הגבעה סיפרו כי בשטחים רבים ביהודה ושומרון, ביניהם נקודת ההתיישבות שהקימו, החזקת עדר צאן הוא הכלי הכי אפקטיבי לתפיסת השטח סביב הגבעה, ושמירתו בבעלות יהודית.

עוד סיפרו כי הערבים והרשות הפלסטינית מבינים זאת היטב, ומשכך רועי הצאן בנקודות היהודיות, חווים בפעמים רבות התקפות אלימות מצד ערביי הסביבה.

התושבים שפתחו בגיוס המונים, ערכו פרסום לקמפיין בפייסבוק, אך נדהמו לגלות כי הפוסט הוסר על ידי פייסבוק, וחשבון שפרסם את המודעה ננעל תקופה זמנית, בטענה כי פורסמו בו "דברי שטנה".

בגבעה אומרים כי בפוסט כלל לא נכתבו "דברי שטנה" כלשון פייסבוק. דבריהם, כנראה שהסרת הפוסט ומניעת הפרסום נובעות כחלק ממדיניות ההשתקה שמנהלת חברת פייסבוק כנגד אנשי ימין. 

"פייסבוק ניסו למנוע ממנו להגיע לעם ישראל ולאפשר לו לתמוך כספית בהתיישבות ביהודה ושומרון. אך אנחנו לא אומרים נואש, ובעזרת השם נמצא דרכים אחרות כדי לחבר את עם ישראל לישוב הארץ וגאולת אדמות המולדת", אמרו בגבעה.

"אנו קוראים לעם ישראל לקחת חלק בישוב הארץ, ולתת גב כלכלי שיסייע לנו במלחמה היום יומית על שטחי המולדת", הוסיפו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד