בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התיעוד נחשף: משקיף TIPH מנקב צמיגי רכב בחברון

בסרטון שצולם במצלמות האבטחה נראה בבירור כי המשקיפים הזרים בחברון ביצעו 'תג מחיר' ברכבו של תושב היישוב היהודי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תשע"ח - 09:42 24/07/2018
גודל: א א א

בשבוע שעבר פורסם כי אלעד פס, תושב היישוב היהודי בחברון התלונן כי לפני שנה צמיגי רכבו נוקבו מספר פעמים אך חקירת המשטרה לא העלתה דבר.

בשלב מסוים החליטו השוטרים לבדוק את מצלמות האבטחה בביתו של הערבי השכן ולתדהמתם הסתבר כי מי שנראה עומד סמוך למכונית ואף מתכופף כלפי מטה הוא אחד מהמשקיפים הזרים שיחד עם משקיפה נוספת, מבצעים פשע שנאה ואף בודקים שאין מכוניות ואנשים שחולפים על פניהם. השוואת הצילומים לממצאים בשטח גילתה גם כי לאחר שהמשקיף הזר שב ובודק אם הצמיג נוקב ואף עוזב את המקום התגלה התקר.

משטרת חברון ביקשה לאתר את המשקיף הזר שמתועד סביב הרכב אלא שבמהלך החקירה זומן האחראי על המשקיפים הזרים וזה הבטיח לבדוק את זהותו של מי שנראה בסרטון ולחזור תוך שבוע. באותו השבוע ברח המשקיף הזר המתועד בסרטון מהארץ.

פס פנה למשטרת חברון באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, שדרש את הסרטונים. בתחילה המשטרה סירבה לאפשר זאת, אך לאחר שבן גביר הודיע כי הוא מתכוון לעתור לבית המשפט ולאחר שלאחרונה פורסמו תמונות שבהם מתועד משקיף זר נוסף כאשר הוא מכה ילד תושב היישוב היהודי הסכימו במשטרת חברון לאפשר את העתק הסרטון. 

עו"ד בן גביר אומר הערב כי בכוונת מרשו לנקוט בהליכים גם נגד המשקיפים הזרים וגם נגד משרד החוץ שמאריך כל פעם מחדש את נוכחות המשקיפים הזרים. עו"ד בן גביר מוסיף כי: "לא ייתכן שמשרד החוץ מאפשר לאנשים שלא רק כותבים דוחות מסולפים ופוגעניים בישראל לשהות בחברון אלא שאותם משקיפים זרים מבצעים פשעי שנאה נגד מתיישבים ודם היהודים בחברון שוב הופך להפקר, לא נשלים עם תופעה זו, והגיע הזמן שממשלת ישראל תחליט על סילוק אותם  משקיפים זרים". 

זה הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון