בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
התפתחות דרמטית

חוות דעת רפואית סותרת את כתב האישום של הקטין

דרמה בתיק רחלים: מנהל המכון לרפואה משפטית בחוות דעת הסותרת את הטענה שעאישה א - ראבי נהרגה מפגיעת אבן

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אייר תשע"ט - 10:24 14/05/2019
גודל: א א א
מתוך חוות הדעת. אילוסטרציה (צילום: TPS)
מתוך חוות הדעת. אילוסטרציה (צילום: TPS)

דרמה משפטית בתיק רחלים.

מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר טוען בחוות דעת כי הפגיעות בהרוגה עאישה א - ראבי אינן תואמות פגיעת אבן אחת, וכי בספרות הרפואית לא נמצא מקרה בו פגיעה דומה נגרמה מפגיעת אבן.

הדיון בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בו הוחלט היום לשחרר למעצר בית את הקטין שהואשם בהריגתה של אעישה א - ראבי התקיים בצל חוות דעת שהעביר מנהל המכון המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, לפיה החבלות שנמצאו בראשה של א-ראבי לא תואמות תרחיש של "פגיעה אחת של אבן", כפי שנטען בכתב אישום.

ד"ר קוגל, שקבע כי הפגיעה בהרוגה אינה תואמת לכתב האישום, התבקש על ידי המשטרה לצרף הבהרה בנוגע לדעותיהם של ששת המומחים במכון לרפואה משפטית, אליהם העביר את הממצאים כדי לשמוע גם את דעתם בנושא.

"שני רופאים תמכו בדעתי בטענה כי החבלות בגולגולת המנוחה מתיישבות עם נזקים הנגרמים באנרגיה גבוהה מאוד, ולא מפגיעה אחת של אבן", ציין. "אחד מבין הרופאים הללו תמך גם בדעתי שנראים, לפחות, שני מוקדי אימפקט".

מנגד, ד"ר קוגל ציין כי "שני רופאים אחרים סברו של על-סמך הנתונים שמוצגים לעינינו, איכות התמונות הלא מיטבית והתיאור היחסית לא מפורט בחוות הדעת לא ניתן להכריע לכן או לכאן. עלי לציין כי ידועים מקרים בהם אנשים נהרגו מפגיעת ראש בשל אבן שנזרקה עליהם בעת שנסעו ברכב. זוהי תופעה ידועה שקרתה בעבר. הוויכוח אינו אם ניתן למות כתוצאה מפגיעת ראש, אלא כפי שצויין קודם - התאמת הנזקים החבלתיים שנמצאו למנגנון שתואר".

אל מול ארבעת הרופאים, שתי רופאות סברו כי אין מניעה שהפגיעות בגולגולת המנוחה, כפי שנראו בתצלומים, יכולות להיגרם מאבן שנזרקה, נימוקן העיקרי היה מהירותו הגבוהה של הרכב, ושטח הפנים הגדול יחסית של האבן הפוגעת.

ד"ר קוגל מצדו, שהבהיר כי עמדה זו מנוגדת לשלו, הוסיף כי "חיפוש בספרות המקצועית שערכתי לא העלה אף מקרה בו נגרמו נזקים כה נרחבים לעצמות הגולגולת כתוצאה מפגיעת אבן". בסיום הדוח ציין ד"ר קוגל "בסופו של דבר אני הוא זה החתום על חוות הדעת ועומד במצפון שקט מאחורי מה שנכתב בה".

הקטין עצמו מכחיש כל קשר לאירוע וכתב האישום נגדו הסתמך על דגימת D.N.A שנמצאה באזור אשר ניתנו לה הסברים מצידו.

חוות הדעת מציבה כעת בסימן שאלה את עצם הקביעה כי א-ראבי נהרגה כתוצאה מפגיעת אבן. יש לציין כי מיקום זריקות האבנים לא אותר על פי ממצאים בשטח, על אף שנטען כי היו מספר פגיעות ברכב מכמה אבנים. למרות זאת גששי הצבא לא איתרו זירה של האירוע.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד