בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חומה ומגדל: בלילה אחד המבנים בקומי אורי נבנו מחדש

צפו בוידאו: שבוע מאז ההרס בקומי אורי: תושבי האזור נרתמו והלילה המבנים הוקמו מחדש. "תודה לכל מי שעזר, נתיישב בכל הארץ ישראל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו טבת תש"פ - 09:28 23/01/2020
גודל: א א א

מאז הרסו כוחות צה"ל ומשטרה את בתיהם של משפחות זארוג וגוזלן בשכונת קומי אורי שביצהר שבשומרון, ביקשו התושבים לבנות את המבנים מחדש. אלא שהמשטרה מנעה מהם שוב ושוב.

כזכור, ביום רביעי בשבוע שעבר, הגיעו מאות שוטרים לשכנות קומי אורי והרסו, בהוראת השר נפתלי בנט והדרג המדיני, שני מבנים במקום. מדובר על בתיהם של משפחות זארוג וגוזלן המתגוררות במקום עם ילדיהם.

כבר בבוקר שלאחר ההרס, החלו להגיע למקום תושבים מהאזור ויחד עם תושבי המקום התחילו בבניית המבנים.

מאז, המשטרה פעלה למנוע את הקמת המבנים. ובמהלך יום רביעי השבוע, כוחות משטרה שהגיעו לקומי אורי הפילו מידי התושבים כל קרש או ברזל שניסו להקים במקום, ובכך מנעו את בניית הבתים מחדש.

בשעות הערב, כשכוחות המשטרה עזבו את המקום, התקבצו עשרות תושבים מהאזור, ויחד עם תושבי המקום הקימו במהלך הלילה את שני המבנים.

הבוקר, כאמור, המבנים שנהרסו בשבוע שעבר, עומדים על תילם.

ממהלכים כאלה רק נפרח ונגדל", אומר הבוקר לקול היהודי נריה זארוג, שהלילה כאמור נכנס לביתו החדש, שנבנה בדיוק במקום בו נהרס בידי צה"ל והמשטרה בשבוע שעבר.

"תודה רבה לכל מי שעוזר ותומך בהתיישבות בקומי אורי ובארץ ישראל בכלל. אנחנו לא נכנע לכל ניסיון להסית אותנו מהיעוד שלנו בארץ ישראל, בתור יהודים. בעז"ה נבנה ונתיישב בארץ ישראל כולה", אומר זארוג.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד