בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פינוי בשכונת קומי אורי "אף אחד לא ינתק אותנו מארצינו"

עשרות שוטרי מג"ב פשטו הבוקר על הישוב יצהר והרסו את בתיהם של משפחות זארוג וגוזלן. "ב-5:30 בבוקר זרקו את אשתי, אותי ואת הילדים מחוץ לבית". החלה בניית המבנים מחדש.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח טבת תש"פ - 06:02 15/01/2020
גודל: א א א
הפינוי בקומי אורי - הבוקר (אברהם שפירא)
הפינוי בקומי אורי - הבוקר (אברהם שפירא)

כוחות משטרה גדולים פושטים בשעה זו (רביעי) על הישוב יצהר ועל שכונת קומי אורי והחלו בהרס בתיהם של משפחות זארוג וגוזלן במקום.

כוחות צה"ל חסמו צמתים מרכזיים בשומרון לנסיעת יהודים. צומת ג'ית בשומרון נחסם לתנועה וכן צמתים נוספים. תושבים רבים הגיעו למחות כנגד ההרס.

"ב-5 וחצי בבוקר פרצו לנו את הדלת. הוציאו אותנו בכוח עם הילדים", מספר אהרון גוזלן בשיחה עם הקול היהודי. "ניסו לנתק אותנו מהילדים. אמרו לנו "אתם חסרי אונים עכשיו". השאירו את אשתי עם הילדים שם לבד ואותי זרקו בכניסה לישוב".

עוד אומר גוזלן לקול היהודי, כי "אנחנו כאן בארץ ישראל ולא נוותר עליה. כמה שילחמו נגדנו, לא משנה אם זה שטח A או B, ארץ ישראל כולה שלנו. כמו שאבותינו מסרו את הנפש אלפי שנים על הארץ הזו, גם אנחנו לא נוותר על האדמה הקדושה הזו, היא שייכת לעם ישראל ונאבק עליה בכל הכוח. אף אחד לא ינתק אותנו מארצינו".

רק בשבוע שעבר דחו שופטי בג"ץ את העתירה שהגישו נריה זארוג וגיסו אהרון גוזלן נגד הריסת בתיהם, בטענה שהסמכות על אכיפת הבניה בשטח, שהינו שטח B, היא בידי הרשות הפלסטינית.

שופטים כאמור דחו את העתירה ואמרו כי כנגד יהודים הצבא יכול לאכוף את חוקי התכנון והבניה במקום. יחד עם זאת ציינו השופטים כי תושבי המקום יוכלו לפנות לרשות הפלסטינית על מנת לקבל היתרי בניה למבנה.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד