בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נחשף: הדלפות מהמינהל האזרחי לביטחון המסכל הפלסטיני

ארגון 'עד כאן' חושף כיצד פקידי מינהל אזרחי מדלפים מידע לביטחון המסכל הפלסטיני, ומונעים מיהודים לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון.

  • יח"צ
  • ט"ז ניסן תשפ"א - 00:06 29/03/2021
גודל: א א א

ארגון 'עד כאן' חושף על ידי ראש דסק הערבים בחדשות 13 צבי יחזקאלי, כיצד פקידי מינהל אזרחי מדלפים מידע לביטחון המסכל הפלסטיני, ומונעים מיהודים לרכוש קרקעות מערבים בשטחי יהודה ושומרון. 

על פי התחקיר, הביטחון המסכל הפלסטיני, באמצעות פקידי מינהל אזרחי בכירים מאד העובדים ברישום מקרקעין באיו"ש, פועל לסכל עסקעות מקרקעין של רכישת קרקעות בידי יהודים בשטחי יהודה ושומרון באמצעות דליפת מידע, כבר בשלבי ברור ראשוניים של סטטוס הקרקעות במינהל האזרחי. לאחר קבלת המידע, פועל הביטחון המסכל הפלסטיני למנוע כל אפשרות של עסקה, לעיתים בעינויים אשר במספר מקרים אף הסתיימו במותם של בעלי הקרקעות או המתווכים. 

בנוסף נחשף כי באחד מהמקרים, בעת חקירת משטרה, נכחו נציגים של הביטחון המסכל, אשר הורו לנחקר מתי לענות לחוקרי משטרת ישראל ומתי לשתוק בחקירה.

החשיפה מגיעה בהמשך לחשיפת 'עד כאן', אשר על פיה האיחוד האירופי פועל יחד עם הרשות הפלסטינית בכדי להקים מדינה פלסטינית, כולל בנייה והשתלטות על שטחי C בניגוד להסכמי אוסלו וללא אישור מדינת ישראל.

מדובר בתכניות סודרות ובמימון של עשרות מיליוני יורו. החומרים נחשפו, באמצעות מסתערבים שהפעיל 'עד כאן' שהצליחו לשים ידהם על התוכניות השונות. לפי עד כאן, עד היום השקיע האיחוד האירופי כ-65 מיליון יורו בהשתלטות על הקרקעות ביהודה ושומרון.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "יש כאן תנועת מלקחיים, שמטרתה הוצאת היהודים משטחי יהודה ושומרון והקמתה של מדינה פלסטינית. מחד פועלת הרשות יחד עם האיחוד האירופי לחנוק את היישוביים היהודים ביהודה ושומרון ולהשתלט בצורה מסודרת על כל שטחי C, ומנגד חוסמת הרשות הפלסטינית כל אפשרות של רכישת קרקעות בידי יהודים, באמצעות פקידי מינהל אזרחי, פקידים אשר מקבלים משכורת ממדינת ישראל.

מדובר באבסורד, המדינה חייבת להחליט - החלטתם להיפרד משטחי יהודה ושומרון? תעשו את זה בצורה מסודרת, אל תתנו לפקידים ולאיחוד האירופי, מתחת אפם של המדינה ושל הציבור הישראלי לעשות זאת. אני מצפה מהדרג המדיני להתערבות מיידית, לתיקון המחדלים ולתת פתרון מידי למצב ההזוי שהתחקירים שלנו חשפו.
סוגיית המקרקעין ביהודה ושומרון חייבת לצאת מהמינהל האזרחי ולעבור לגוף יעודי מקצועי". הוסיף אך.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד