בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דגן קורא לבטל את הצו החדש: "דרקוני ומפלה" - צפו

צפו: ​ראש מועצת שומרון תוקף את הצו החדש כנגד הבנייה שנחשף בקול היהודי. "לא יכול להיות שנהיה אזרחים סוג ד' בזמן שיש את הממשלה הלאומית ביותר"

  • יהודה פרל
  • כ"ה אייר תשע"ח - 12:05 10/05/2018
גודל: א א א

צילום ועריכה: יהודה פרל

ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן תוקף בראיון לקול היהודי את הוצאת הצו החדש שנחשף בקול היהודי ועליו חתם אלוף פיקוד המרכז בהוראת שר הביטחון, ומעניק סמכויות מרחיקות לכת לפקחי המנהל האזרחי.

דגן סיפר כי הזדעזע לגלות את הצו לאחר שנחשף בקול היהודי והוא קורא לבטלו.

"מדובר בצו דרקוני, מפלה, קשה ומזעזע. אדם מוסרי, ולא משנה אם הוא מימין או משמאל, צריך להזדעק על הדבר הזה. יש כאן אוכלוסייה שהיא התורמת למדינת ישראל בכל דבר – בצבא, בהתנדבות, בתרומת איברים, בהתיישבות. בחובות מקום ראשון אבל בזכויות מקום אחרון", אומר דגן.

דגן תוקף את הצו ש"נוסף על הדברים האחרים שקיימים. כל הזמן צווים על צווים על צווים. אין עוד אזרח אחר במדינת ישראל שרכושו וקניינו עומד בפני סכנות כאלו ללא יכולת הגיונית לערער ולהגן על עצמו".

עוד בנושא:

- חשיפה: צו חדש נגד בנייה מזעזע את ההתיישבות

- שלמה נאמן על חשיפת הצו: "חושש להתיישבות"

- "אמרו לנו שההתיישבות הצעירה הולכת לסבול"

- השר אריאל על הצו שנחשף בקול היהודי: "פועלים להקפאתו"

דגן אף מתייחס לטענה כי מדובר בצו כנגד הבנייה הערבית, ואומר כי משאבי היועצים המשפטיים מופנים למקומות הלא נכונים.

"יש אכיפה בררנית. אנחנו מסתובבים ברחבי יהודה ושומרון ורואים מאות בתים שנבנים במימון הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי וגורמים עוינים אחרים, וכמעט אין פוצה פה ומצפצף.

אבל כנגד ההתיישבות על כל דבר באים בצורה אובססיבית. במה עסוקים? כמה כח אדם של יועמ"שים, שבכלל צריך לעסוק בלפתור בעיות של כבישים, גני ילדים והצלת חיים ופיתוח ההתיישבות, מושקעים בצווים שלא קיימים באף מקום אחר".

דגן קורא לחברי הממשלה לבטל את הצו ולמנוע פגיעה בהתיישבות.

"לא יכול להיות שבזמן שיש את הממשלה הלאומית ביותר, תושבי יהודה ושומרון יהיו אזרחים סוג ד'. זה לא יכול לעבור, ואני קורא לממשלה ולראש הממשלה ולשר הביטחון להפסיק את הדבר הזה.

הגיע הזמן שכמו שאנחנו מקום ראשון בחובות כך נהיה מקום ראשון בזכויות. ואם לא מקום ראשון אז לפחות שנהיה כמו כולם".

לאחר חשיפת הצו, המאפשר לפקחי המנהל האזרחי להרוס בכל סטטוס קרקע ובכל מצב מבנה שנבנה ללא היתר בנייה, וזאת בתוך 96 מרגע נתינת צו וללא צורך באישור דרג מדיני, קראו גורמים רבים בהתיישבות לבטלו, ולקול היהודי נודע כי במערכת הפוליטית קיים לחץ להקפאת הצו, ביטולו או החרגת ההתיישבות היהודית ממנו.

אתמול פרסמנו כי שר החקלאות אורי אריאל הצהיר בכנס פורום ההתיישבות הצעירה כי יפעל לביטול הצו.

שלמה נאמן ראש מועצת גוש עציון התראיין יחד עם כתב הקול היהודי אלחנן גרונר בתכניתה של שרה ב"ק ברדיו גלי ישראל ואמר כי נחשף לצו רק בעקבות הפרסום בקול היהודי, וכי בעקבות הצו ישנה דאגה רבה בהתיישבות.

אורי ברטפלד יו"ר פורום ההתיישבות הצעירה סיפר לקול היהודי כי במערכת הביטחון הבהירו להם כי "ההתיישבות הצעירה הולכת לסבול" מהצו. ברטפלד קרא לחברי הכנסת והשרים מהמחנה הלאומי לפעול למניעת הפגיעה בהתיישבות וביטול הצו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד