בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ימ"ר ש"י ביצעו הפשטה שלא כדין, ויפצו את הקטין

המשטרה תשלם פיצויים לקטין נער גבעות שעבר חיפוש בהפשטה שלא כדין ע"י שוטרי ימ"ר ש"י. חוננו "ילמדו השוטרים שעל אכיפה בררנית כלפי נוער הגבעות משלמים מחיר".

  • יח"צ
  • א' חשון תשפ"ב - 11:59 07/10/2021
גודל: א א א
רמת מגרון, ארכיון (אין למצולמים קשר לכתבה)
רמת מגרון, ארכיון (אין למצולמים קשר לכתבה)

לפי כתב התביעה, שוטרי ימ"ר ש"י עצרו את הקטין בחשד לכניסה לשטח צבאי סגור. כשהגיע לתחנה ערכו עליו השוטרים חיפוש לא חוקי בהפשטה לבוקסר, והוא הושאר לילה במעצר שלא כדין. בדיון בהליך הפלילי בעניינו זיכה השופט את הקטין מכל שיוחס לו, ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה נגדו. כעת תפצה המשטרה את הקטין ב7,500 ₪.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המעצר המדובר התרחש לפני כארבע שנים וחצי ברמת מגרון בבנימין. בעת המעצר ערכו השוטרים חיפוש במישוש על גופו של הקטין, אולם עם הגיעו לתחנה נערך לו חיפוש נוסף, בהפשטה לבוקסר, בניגוד לחוק. בדיון הפלילי בנוגע למעצר קבע השופט כי החיפוש לא חוקי ומהווה פגיעה חריפה בכבוד האדם. בנוסף, ציין השופט כי לפי עדויות השוטרים מדובר ב'נוהל' שמופעל כנגד צעירים פעילי ימין ונודף ממנו ריח של ענישה בטרם משפט.

"חומרה יתרה נודעת לכך שמדובר בנוהל, אשר ככל הנראה, המכוון והמופעל אך כלפי סוג אוכלוסיה מסוים" ציין שופט ביהמ"ש לנוער ירושלים שמעון לייבו. לדבריו אחד השוטרים העיד כי נוהל החיפוש מופעל כלפי 'פעילים', כשכוונתו לנוער הגבעות. "ככל ומדובר בהתנהלות משטרתית המוכוונת כלפי פלח אוכלוסייה צר ומוגדר, הרי שנודף ממנה ריח של פעולה ענישתית עוד בטרם הגעה למשפט".

בארגון חוננו ברכו על ההחלטה "סופסוף נעשה צדק עם הנער, למרות שהוא נער גבעות. השוטרים בכלל ושוטרי ימ"ר ש"י בפרט צריכים ללמוד שעל אכיפה בררנית כלפי נוער הגבעות יש לשלם מחיר. מקווים שהלקח הופנם".

כאמור, הקטין תבע את המשטרה בגין העוולות נגדו, ובמסגרת הסכם פשרה הוחלט כי המשטרה תפצה אותו ב7,500 ₪.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד