בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ימ"ר ש"י לבימ"ש: מתנצלים - אל תטיל עלינו הוצאות

לאחר הביקורת הקשה שספגו בימ"ר ש"י מבית המשפט בנצרת בשל התנהלותם במהלך חקירת נערים יהודים מהשומרון, ימ"ר ש"י מתנצלים

  • יח"צ
  • י"ג אדר תשפ"א - 12:43 25/02/2021
גודל: א א א

לאחר הביקורת הקשה שהשמיע השופט מורן מרגלית על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים והחלטתו כי על מפקד ימ"ר ש"י לספק תשובות בעניין הפרשייה בתוך 7 ימים, השיב ניצב משנה דרור עבדה לשופט. במענה צוינו הכשלים שהתבצעו ע"י ימ"ר ש"י ונכתב "מתנצל שדווקא בתיק חמור זה, הדברים לא הובאו לידי השופט בצורה ברורה ועניינית".

בסיום המענה אמר נצ"מ עבדה כי הלקחים יופקו לאור הביקורת הקשה שהושמעה כנגד התנהלותם, וביקש מהשופט כי למרות זאת, לא יטיל הוצאות על משטרת ישראל. 

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

כפי שפורסם, בתחילת הפרשה עצרו שוטרי ימ"ר ש"י יחד עם השב"כ חמישה חשודים, לאחר מספר ימי חקירה שוחררו כל החשודים, למעט הקטין. שופט בימ"ש השלום בנצרת העביר ביקורת קשה על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים, ותקף באופן חסר תקדים את נציג ימ"ר ש"י אבי טבעוני במהלך הדיון.

השופט ביקר על כך שנציג הימ"ר הסתיר מידע מבימ"ש ועל כך שענה בחוצפה לבימ"ש. עוד כתב השופט בהחלטתו כי התנהלות ימ"ר ש"י לא אפשרה התנהלות יום דיונים בצורה נאותה וכן שההתנהלות זו פגעה בזכויות העצורים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר "אני מצפה שבית המשפט יטיל הוצאות כבדות על המשטרה אשר גרמה בהתנהלותה לא רק לביזוי בית המשפט אלא בעיקר למעצר מיותר של ארבעה אנשים צעירים חלקם עם משפחות למעצר של לילה נוסף בתנאים קשים מה שהתברר בפועל כמעצר שווא ומיותר"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד