בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשיהודים נפגעו מאבנים: "לא ניתן לקחת מאבן דגימת DNA"

הראיה המרכזית נגד הקטין היא דגימת DNA שנלקחה מהאבן. במקרים בהם יהודים נפגעו הצהירה המשטרה כי לא ניתן לקחת דגימות DNA מאבנים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח שבט תשע"ט - 09:55 24/01/2019
גודל: א א א
איש זיהוי פלילי אוסף ממצאים בזירת אירוע. ארכיון (צילום: הלל מאיר TPS)
איש זיהוי פלילי אוסף ממצאים בזירת אירוע. ארכיון (צילום: הלל מאיר TPS)

"האם שונות האבנים שערבים משליכים על יהודים?"

איילת שליסל, עורכת עלון השבת גילוי דעת פרסמה אמש בעמוד הפייסבוק שלה עובדה שמעלה שאלות על 'הראיה המרכזית' עליה מתבסס כתב האישום שהוגש נגד הקטין.

בפוסט שכתבה שליסל היא מספרת על אירוע שחוותה לפני מספר שנים. היא, בעלה, וילדיהם נסעו על ציר 60 בדרכם לביתם באריאל. כשחלפו ליד הכפר סינג'יל יידו ערבים אבנים לעברם.

האבנים פגעו ברכב ואחת מהן אף חדרה לתוכו ובפגעה בראשו של בעלה. הוא נפצע ופונה לבית החולים.

מייד לאחר האירוע הם פנו למשטרה וזו לא טרחה לאסוף ולא ממצא אחד מהאבן. כששאלה שליסל את השוטרים האם עליה להביא את האבן לתחנת המשטרה נאמר לה כי אין צורך מכיוון שלא ניתן לקחת דגימות של DNA וטביעות אצבע מאבנים.

 "כשבאתי להגיש תלונה במשטרה על זריקת האבן עלינו, אמרנו לשוטרת שלא נגענו באבן בכוונה כדי שיוכלו לקחת תביעות אצבעות וכו' ", כתבה שליסל אמש בפוסט שפרסמה.

"השוטרת אפילו לא טרחה לראות את האבן ואמרה לי - 'אין לי צורך לראות את האבן כי לא ניתן לקחת דגימות על אבן ולכן זה לא רלוונטי' עכשיו שהודיעו שהראיה נגד הנער שעדיין עצור היא דגימת DNA על אבן", היא מוסיפה.

"מישהו יכול להסביר לי האם ישנן אבנים שונות באזור רחלים בו נזרקה אותה אבן מתוקשרת ואזור ואדי חארמיה בו קיבלנו אנחנו את האבן שפגעה בראשו של בעלי???".

עם פרסומי הפרקליטות בימים האחרונים לפיהם אכן כתב האישום מתבסס על הדגימה המדוברת עלו עדויות מאנשים אשר נפגעו מאבנים שיידו ערבים, אשר שאלו את המשטרה האם יש צורך בהבאת האבן לבדיקה ונענו בתשובה שלילית לפיה לא ניתן להפיק דגימות DNA מאבנים.

תגובות (11) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד