בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
לאחר עינויים והתעללות

כתב האישום נגד ינון ראובני והקטין צ' - נפל

לאחר חקירות בעינויים קשים ומספר שנים בתנאים מגבילים חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום נגד ינון ראובני והקטין צ'

  • יח"צ
  • ד' אדר ב תשע"ט - 15:40 11/03/2019
גודל: א א א
הפגנה למען שחרור הנערים. ארכיון אברהם שפירא
הפגנה למען שחרור הנערים. ארכיון אברהם שפירא

פרקליטות מחוז מרכז חזרה בה מכל האישומים כנגד ינון ראובני וקטין המכונה צ'.

השנים נחקרו בעינויים קשים על ידי חוקרי המחלקה היהודית בשב"כ לפני כשלוש שנים במסגרת פרשת דומא והוגשו נגדם כתב אישום המייחס להם אישומים של הצתת כנסיית הדורמציון, הצתת מחסן ומכונית ואירועים נוספים של תג מחיר. 

כזכור, בצעד דרמטי לפני כחודשיים קיבלה השופטת מיכל ברנט את טענות עורך הדין איתמר בן גביר שייצג את הקטין וניהל משפט זוטא ארוך ופסלה את כל ההודאות שמסר הקטין  בחקירות בשב"כ ובמשטרה וקבעה כי לאור ההתעללות בקטין אין לקבל את הראיות. 

הפרקליטות ביקשה זמן להתארגן ובדיון היום בצהריים (ב') הודיעה כי לא נותרו מהראיות נגד הנאשמים דבר, וכי אין מספיק הוכחות להוכחת האישומים ולפיכך חוזרת הפרקליטות מכתב האישום.

השופטת ברנט הורתה על זיכוי הנאשמים שיוצגו בידי עו"ד איתמר בן גביר ואשר אוחיון.

עו"ד בן גביר: "סוף האמת לנצח. במשך שלוש שנים אמרתי מעל כל פורום אפשרי שעינו צעירים יהודים על רקע פוליטי ונלחמתי על חפותם.

היום הגיעה לסיום אחת הפרשות החמורות בהיסטוריה של המשפט הישראלי.שמח שהשופטת קיבלה עמדתי ושמח שהיום גם הפרקליטות מודה שאין ראיות.

אני מקווה שתיק זה מסיים קריירה משפטית בת 6 שנים ואני הולך להילחם למען הצדק, האמת וזכויות האזרח של  המתיישבים ופעילי הימין בכנסת".

   | פסילת העינויים וההתעללות בכלא עכו

בתוכנית ''עובדה'' ששודרה לפני מספר חודשים נחשף סיפורו של צ', עליו הופעלו לחצים קשים על ידי מדובבים בכלא עכו שהציגו את עצמם כרוצחים וסוחרי סמים, לקחו מהנער את מזונו, הכניסו אותו לשירותים ואיימו עליו, הטילו עליו מורא והפכו את חייו לגיהנום במשך כל ארבעת הימים שצ' היה נתון בתא הכלא.

עו"ד בן גביר שמייצג את צ' ואף ייצג את עמירם בן אוליאל וחשודים נוספים בפרשה, אמר כי ''האזנה להקלטות המדובבים מוכיחה את צדקת דרכי לאורך כל הדרך. לצערי היו פוליטיקאים מהמחנה שלנו שהטילו ספק בדברים וטענו שהנחקרים בפרשת דומא לא עונו והשב"כ נהג איתם כהוגן, אלא שבתיק של בן אוליאל הודו בשב''כ שהם פגעו בו פיזית ואמש נחשף שאפילו במקרה פחות חמור, פעלה המערכת בדרך של הפעלת לחץ נפשי ואף לחץ פיזי כלפי נערים כדי להביא אותם להודות במעשים שיוחסו להם".

לדברי בן גביר, "צ' בשונה מבן אוליאל והקטין הנוסף אכן לא עבר חקירת צורך וחוקרי השב''כ הסתפקו בבעיטות וסטירות במהלך חקירתו, אך דווקא הכנסתו לזוועת עכו, כאשר המדובבים שנחזו לעצורים מיררו את חייו ונתנו לו להבין שבכוונתם לרצוח אותו ואף לאנוס אותו, היא אות קלון למערכת אכיפת החוק במדינת ישראל וגם למערכת המשפט שנרדמה בשמירה".

הלקח מפרשת דומא הוא דווקא לפוליטיקאים של המחנה הלאומי, שהגיע הזמן שירדו ממגדל השן ויפנימו איך בשב''כ ובמשטרה מתייחסים לנוער הגבעות. אפשר לא להסכים עם הנוער הזה, אבל הם הילדים שלנו, וצריך לזכור דבר אחד, היום זה נער גבעות מיצהר ומחר זה עשוי להיות נער מגבעת שמואל או רעננה.

''מי שחפץ במדינה דמוקרטית אסור לו להסכים עם זוועת עכו, וצריך לא רק לפעול לזיכוי כל הנאשמים בפרשה, אלא לפעול כדי שלהבא לא תתרחש נבלה כזאת בישראל", הוסיף בן גביר.

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד