בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר שנהרס בידי הרש"פ: שוקם אתר מזבח יהושע בן נון

בפעולת בזק שיקמה מועצה אזורית שומרון חלק מאתר מזבח יהשע בן נון שהושחת בידי הרשות הפלסטינית. יוסי דגן: "לא נאפשר פגיעה באתרים היסטורים בשומרון"

  • יח"צ
  • ל' שבט תשפ"א - 08:20 12/02/2021
גודל: א א א

לאחר שפורסם כי הרשות הפלסטינית השחיתה חלקים מאתר מזבח יהשע בן נון. הפועלים בשטח גרסו את אבני חומת האבן בני ה-3000 שנה שהוקמו על פי הערכות החוקרים על ידי שבטי ישראל כשהגיעו לארץ כנען - לחצץ לשימוש עבור סלילת כביש בסמוך. החשיפה עוררה הדים בארץ ובעולם וסערה ברשת. 

במבצע מהיר, שיקמה אתמול מועצה אזורית שומרון את החומה העתיקה המקיפה את את אזור הפולחן העתיק מזבח יהשע בן נון, במבצע השתתפו למעלה מ 30 עובדים של החברה הקבלנית "עייש עבודות עפר" ואנשי מקצוע ובליווי צמוד של אנשי מקצוע מתחום הארכיאולוגיה של צוות המועצה האזורית שומרון ושל שוקי לוין לשעבר מנהל אגף הבטחון של מועצה אזורית שומרון שליווה את פרופ אדם זרטל בגילוי המזבח לפני כ 35 שנה.  מועצת שומרון שיקמה כ 35 מטר של  הקיר המערבי של מתחם המזבח, בעזרת אבנים מקומיות, עם זאת לא ניתן היה לשקם את החומה הצפונית שאורכה כ 20 מטר והושחתה גם היא עי הרשות הפלסטינית ולכך תדרש עבודה ארכיאולוגית יסודית.  ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ניהל את המבצע מרחוק יחד עם הצוות המקצועי ופיקח עליו .

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הבהיר כי חובתנו להציל את המקום: "מזבח יהושע בן נון הוא לא רק אתר היסטורי חשוב לעם היהודי הוא אחד מנכסי צאן הברזל של התרבות העולמית,  המקום שבו עם ישראל נעשה לעם   המקום הזה שנחשף ע"י פרופ אדם זרטל מאוניברסיטת חיפה מושך אליו חוקרים מכל רחבי העולם. לצערי הרב אנחנו עדים בשנים האחרונות לפגיעה קשה מצד הרשות הפלסטינית באתרי מורשת היסטורים כולל שוד והרס עתיקות ברחבי יהודה ושומרון בצורה מכוונת, אבל אין ספק שפגיעה באתר ככ חשוב לתרבות העולמית זו עליית מדרגה ומעשה ברברי שאין לעבור עליו בשתיקה    אנחנו קיבלנו ביממה האחרונה אלפי פניות מהארץ ומכל רחבי העולם מאנשי מדע, אקדמיה, היסטוריונים, ומגורמים שילטוניים.  

 אנחנו במועצה האזורית שומרון נמשיך למלא יחד עם כל עם ישראל את זכותנו וחובתנו לבנות את כל ארץ ישראל, להתיישב ולטייל בשומרון ולשמור על האתרים ההיסטורים.

 אני קורא לממשלת ישראל לממש את חובותיה ואת ריבונותה ולמלא אחר האמנות הבינלאומיות שהיא חתומה עליהן ולשמור על אתרי הארכיאולוגיה בתחומה. להגן באופן מעשי ולא רק בדיבורים על אתרי התרבות והמורשת".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד