בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לבחון את תיק דומא מחדש כמו בתיק זדורוב

בעקבות הגילויים החדשים בפרשיית זדורוב, עו"ד של בן אוליאל אשר אוחיון קורא לפרקליטות לבחון עצמה מחדש "חלילה לא להאשים אדם על לא עוול בכפו"

  • יח"צ
  • י"ט חשון תשע"ט - 12:50 28/10/2018
גודל: א א א
לבחון מחדש. דומא (אברהם שפירא)
לבחון מחדש. דומא (אברהם שפירא)

בעקבות הראיה החדשה שהתגלתה במשפט זדורוב, קורא הבוקר (א') עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בתיק דומא לפרקליטות לבחון את עצמה מחדש בתיק.

"אחרי שאנו רואים את ההתנהלות השערורייתית בפרשת זדורוב, אני חייב לומר שאיני מופתע." אומר אוחיון, "ב"תיק דומא" בו אני מייצג מואשם עמירם בן אוליאל בהתבסס על הודאה שנגבתה ממנו אחרי שהוא נחקר בעינויים קשים מנשוא, שבית המשפט הוציא צו איסור על פרסומם דווקא משום חומרתם הרבה." מזכיר אוחיון את העינויים אותם עבר בן אוליאל.
 
לסיום קרא לפרקליטות לבחון את עמדתה מחדש "אני מקווה ומצפה שהפרקליטות תבחן עצמה מחדש בתיק זה, וחלילה לא תאשים אדם על לא עוול בכפו." סיים אוחיון.

  | מרבית ההודאות נפסלו

נזכיר כי בתיק דומא, קבע בימ"ש המחוזי מרכז, כי הנאשמים, בן אוליאל וקטין נוסף עונו במהלך החקירות בשב"כ. בעקבות העינויים פסל בימ"ש את כל הודאות הקטין שהוצאו בעינויים וכן חלק מההודאות שהוצאו תוך הפעלת כח מבן אוליאל. 

לאחרונה החלו פעילי שונים, לפעול על מנת לחשוף את "עלילת דומא" לדבריהם.

מיכאל פואה, תושב הגליל התחתון, מחנך ופעיל חברתי, אשר שימש בעבר כמנכ"ל מנהיגות יהודית וכיועצו של השר כחלון במשרד הרווחה, פתח יחד עם אחרים דף פייסבוק אשר צבר כבר מאות רבות של תומכים, בשם עלילת דומא, כחלק ממאבק להוכחת חפותו של בן אוליאל.

| "הפרקליטות והמשטרה מוכנות לטייח חקירה ולהאשים חף מפשע"

"הדרמה במשפטו של רומן זדורוב מלמדת אותנו איך הפרקליטות והמשטרה מוכנות לטייח חקירה ולהושיב בכלא אדם חף מפשע כשלחץ ציבורי נושף בעורפיהן. אנו גם למדים מכך עד כמה דל ערכה של הודאה שנגבית בלחץ נפשי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעינויים קשים כפי שהיה במקרה של חקירת עלילת דומא." כתבו הפעילים בדף הפייסבוק.

"הקונספציה גרמה למשטרה להתעלם משערות שנמצאו בזירה ורק בלחץ הסניגור ולאחר 12 שנה נבדקו רק שלש שערות. השב"כ החליט שאת ההצתה בדומא בצעו נערי גבעות וההתחמק מחקירת כיווני חקירה אחרים.

עמירם יושב במעצר כבר שלש שנים, מנותק מבתו הקטנה ואשתו על לא עוול בכפו. הגיע הזמן לשחרר אותו." הוסיפו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד