בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לעיני שוטרים: נמשכים משחקי הכדורגל בהר הבית

למרות פסיקת בג"צ שאסר על ערבים לקיים משחקי כדורגל בהר הבית, ממשיכים ילדים ערבים במשחק ללא הפרעה-לעיני השוטרים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד ניסן תשע"ט - 14:24 29/04/2019
גודל: א א א
משחקי הכדור לעיני השוטרים
משחקי הכדור לעיני השוטרים

יהודים שעלו בחג הפסח להר הבית מדווחים כי נתקלו במספר מוקדים בהר בהם שחקו ילדים ערבים בכדור, וזאת בניגוד לפסיקתו של בית המשפט העליון שאסר את משחקי הכדור בשטח הר הבית. 

קבוצת היהודים ביקשה מהשוטרים שליוו אותה להחרים את הכדור ולהפסיק את המשחקים, וזאת בהתאם לפסיקת בג"צ האמורה, אולם השוטרים התעלמו מבקשים ואיפשרו את המשך המשחקים. בשלב מסוים, כאשר ילד ערבי שיחק בכדור בסמיכות רבה לקבוצת היהודים, עצרה הקבוצה ודרשה בשנית מהשוטרים להחרים  את הכדור. אחד השוטרים החרים את הכדור, אלא שאיש וואקף שהיה במקום דרש מהשוטר להשיב את הכדור לידי הילד ממנו הכדור הוחרם, ועל אף מחאתה של קבוצת העולים, השיב השוטר את הכדור לידי הילד. 

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין שנכח בעלייה אומר כי "המשטרה שכחה שהוואקף הוא גוף נטול כל סמכות בהר הבית וכי מדינת ישראל היא הריבון בו. לא ייתכן כי בגלל חשש מאנשי וואקף שוטרים יאפשרו את ביזויו של הר הבית וחילולו. את הוואקף יש להשליך מהר הבית ויפה שעה אחת קודם". 

מתנועת 'חוזרים להר' שפעיליה היו שותפים בעלייה נמסר כי "המשטרה מצפצפת שוב, בפעם המי יודע כמה על פסיקת בית המשפט שאוסרת משחקי כדור בהר הבית. הגיע הזמן שלשוטרי הר הבית יועבר מסר כי עליהם לאכוף את החוק הישראלי בהר הבית, ולפעול בתקיפות ובנחישות כנגד גורמים המחללים את קדושתו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד