בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקיים מו"מ עם הרשות על הנגשת מערת המכפלה?

בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת בנושא הנגשת מערת המכפלה תקף גדעון סער את עצם קיום המו"מ עם הרשות הפלסטינית לגבי העבודות במערה

  • ט' סיון תשע"ט - 11:18 12/06/2019
גודל: א א א
צילום: מנהלת מערת המכפלה
צילום: מנהלת מערת המכפלה

 

הבוקר (ד') התקיים דיון בכנסת בנושא הנגשת מערת המכפלה. הנושא דובר רבות בשנים האחרונות על ידי רבים ולאחרונה החליטו ביישוב היהודי בחברון יחד עם מספר ארגונים להעלות הילוך במאבק. לדיון הבוקר הוזמן מפקד המנהל האזרחי תא"ל אחוות בן חור שאמר כי ישנו מו"מ מתנהל מול הרש"פ ולכן מתעכבת בניית ההנגשה.

 ''מתנהל משא ומתן שאני מנהל אותו מול גורם מוסמך ברשות הפלסטינית על בניית מעלון, קירוי המערה ושירותים. בגלל שהדיון (בוועדה - ח.ב.) פתוח לתקשורת אני לא ארחיב. המצב ברשות הפלסטינית הוא מורכב ולכן זה משפיע על היכולת לקדם את הדברים", הסביר בן חור לחברי הוועדה.

חבר הכנסת והשר לשעבר גדעון סער תקף בחריפות את דברי בן כן חור ואמר: "לא מדובר פה בנושא נקודתי של קירוי או מעליות. מדובר פה בנושא עקרוני של מי בעל הבית. מי בעל הבית במערת המכפלה. אני תמהתי לשמוע שמתקיים מו"מ עם הרשות הפלסטינית. להעניק מעמד לרש"פ שאין לה על פי ההסכמים?", שאל סער.

"הרש"פ היא גם גורם שיש לנו מאבק איתו לגבי הזכויות שלנו בארץ ישראל, כולל מערת המכפלה. אז משם תבא הישועה שלנו? אין שום מקום לזה. מערת המכפלה היא מקום שנמסר למדינת ישראל, עם כל הרגישות והערנות לכך שיש שני צדדים שמתפללים במקום. ההסטוריה והמורשת שלנו מצריכים יחס שונה לחלוטין למקום הזה. והגיע הזמן חמישים שנה אחר חידוש היישוב היהודי בחברון שאנחנו נתחיל להיות בעלי הבית במערת המכפלה". 

רק אמש התנהל קרב יריות בעיר שכם בין שוטרי המשטרה הפלסטינית לחיילי צה"ל במהלך פעילות לאיתור מבוקשים. בעקבות האירוע תקף יוסי דגן, ראש המעצה האיזורית שומרון בחריפות את הרשות הפלסטינית וקרא לבוא עמה חשבון.  

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד