בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מודעות בשכונה: "בנט, לפעמים צריך להתנצל"

פליירים ומודעות הופצו בשכונת מגוריו של השר לשעבר נפתלי בנט: "שיקרת כשאמרת שלא היו עינויים, התאכזרת לנערים שנחקרו בשב"כ, טעית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אלול תשע"ט - 09:18 15/09/2019
גודל: א א א

מאות פליירים הופצו בשבוע האחרון ברחבי העיר רעננה, עיר מגוריו של השר לשעבר נפתלי בנט, ובו קוראים פעילים ממטה 'יהודי לא מענה יהודי' לבנט להתנצל על דבריו בפרשת 'העינויים'.

הפליירים, יחד עם סטיקרים, הופצו בתיבות דואר ועל רכבים בשכונות שונות בעיר וברחוב בו מתגוררת משפחת בנט.

כשבנט היה שר החינוך וחבר בקבינט המדיני בטחוני, נחקרו בשב"כ מספר נערים יהודים במסגרת חקירת 'תיק דומא'. במהלך חקירתם, עינו חוקרי השב"כ חלק מהנערים, בצורה קשה מאוד. בזמנו, השר בנט הוציא הודעות המכחישות, שוב ושוב, את עובדת העינויים בחדרי החקירות.

במטה קוראים לבנט להתנצל על שאירע תחת חסותו בתקופת כהונתו בטרם יבחר שוב לתפקיד ציבורי, זאת כאשר בכלא יושב אדם חף מפשע.  "לא מדובר במאבק פוליטי, אלא במאבק להצלת חיים של אדם חף מפשע".

בפלאיירים שהופצו מצוטטים דברי בנט במספר מקרים במהלך תקופת העינויים בהם הוא טוען כי אין כל עינויים בחדרי החקירות של השב"כ. "לא תולים מהרגליים, לא פוגעים מינית, והכל מפוקח. הם שותקים ולכן אין ברירה. אתם מאמינים לאיתמר בן גביר או לאיילת שקד?", אמר אז בנט.

בציטוט נוסף הוא אף מזכיר את ניסיון ההתאבדות של אחד מהעצורים ומאשים את מפיצי הידיעות בהפצת שמועות שווא. "אין אדם במדינה שלא נחשף לוואטסאפים על עינויים, על ילדים שתולים מהרגליים, על ילד שניסה לחתוך את הוורידים שלו, על עינויים עם היבטים מיניים - וכאילו כל הדברים הללו קורים", אמר במקרה הנוסף.

נזכיר כי לאחרונה פסק בית המשפט המחוזי-מרכז בלוד כי אכן הצעירים אשר נחקרו בפרשייה עונו בצורה אכזרית במהלך חקירותיהם ובעקבות כך החליט בית המשפט לפסול את כל ההודאות אשר הוצאו מהם תוך כדי שעונו.

בשבוע שעבר במהלך פאנל בהשתתפותו של בנט בכנס סרוגים קטעה אוריין בן אוליאל, אשתו של עמירם הנאשם המרכזי בפרשה את נאומו של בנט. אשת העצור דרשה מבנט כי יתנצל על תמיכתו בעינויי בעלה בגינם הוא עלול להישפט למאסר עולם מאחר וכל הודאותיו נגבו בהשפעת העינויים.

באירועים נוספים בהם נאמה השרה לשעבר איילת שקד בשבוע שעבר קטעו חברותיה של בן אוליאל את נאומי שקד וקראו לה להתנצל אף היא על התנהלותה בתקופת העינויים.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד