בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מועצת בנימין: רואים את בניית הכפר בחומרה רבה

במוא"ז בנימין פועלים בכל המישורים לעצירת בנייתו של הכפר הערבי החדש בגוש שילה. עשרות תושבים הפגינו בשטח הבנייה - גלרייה

  • ל' סיון תשע"ט - 15:28 03/07/2019
גודל: א א א
המחאה אמש בשטח הבנייה  (צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש)
המחאה אמש בשטח הבנייה (צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש)

במועצה האיזורית בנימין פועלים במרץ נגד המהלך הערבי לבניית הכפר החדש מול יישובי גוש שילה.

אמש נחשף כי יזם ערבי מרמאללה קנה שטחי אדמה מול היישובים עמיחי ועדי עד בגוש שילה והחל בעבודות עפר מאסיביות, על פי תכניות סדורות, לבניית כפר חדש ובו 130 יחידות דיור. 

במנהל ובצה"ל לא יודעים כיצד להתמודד עם הבנייה המדוברת מכיוון שהשטחים נמצאים באיזור המוגדר כשטח B. עם זאת גורמי בטחון באיזור מסרו לקול היהודי כי מכיוון שמדובר באיזור בשליטה צבאית, הרי שלאלוף הפיקוד, בנימוק בטחוני, ישנה האפשרות לבלום את הבנייה. 

בנתיים פנו במוא"ז בנימין לנסות ולטפל בדבר בכלים פוליטיים תוך הפעלת לחץ על ראש המועצה.  

"השטח המצוין הינו באזור שטח B שלצערנו לא נמצא באחריות המועצה", נמסר לקול היהודי ממוא"ז בנימין.  "המועצה רואה את הבנייה המדוברת בחומרה רבה, מדובר בפרויקט שמסכן בטחונית את הישובים בגוש שילה ולכן המועצה פועלת בכל האמצעים שברשתותה מול מערכת הביטחון והממשלה בכדי להביא לעצירת הבניה באופן מיידי", מסרו.

אתמול (ד') אחר הצהריים עלו עשרות מתושבי האיזור לשטח הכפר החדש והפגינו במקום. כפי שפרסמנו אמש הקו הכללי אותו מובילים תושבים באיזור הוא כי הגדרת השטחים כשטחי A B או C  אינה משנה עבורם מבחינת הטיפול המערכתי בבעיה. "מסירת חלקי ארץ ישראל לערבים קורעת לנו את הלב", אמרו תושבים לקול היהודי. "כל כניעה כזו היא חלק ממהלך גדול מאוד של השתלטות ערבים על שטחי ארץ ישראל".

 


צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש

אמש פורסמו באתר ynet פרטים נוספים על בניית הכפר החדש . על פי הדיווחים תושבים מעמיחי עלו לאתר עצמו בו מתבצעות העבודות, ותיעדו במצלמה נסתרת את הקבלן המבצע.

הוא מסר להם כי עבודות הסלילה להקמת רשת הכבישים תסתיים בתוך חודשיים. בשלב זה, הסתיימה פריצת הדרך הראשית לעיירה וריפודה במצעים עד שלב האספלט. בנוסף, מסר הקבלן, בשלב ראשון יימכרו כ-150 מגרשים בגודל דונם כל אחד, ושטח השכונה הראשונה יתפרס על פני 250 דונם.

התושבים העבירו את כל החומר והתיעוד לצה"ל, לרבות מפות תמונות וסרטונים בהם נראים סימוני הכבישים המתוכננים לפריצה. "המנהל האזרחי אפשר את העבודות ואמר למח"ט שמדובר בעבודות להכשרת דרכים חקלאיות לכן הצבא לא התערב ואפשר המשך העבודות. עכשיו מתברר פתאום שלא מדובר בחקלאות אלא בבנייה מסיבית וסלילת רשת כבישי אספלט" אמרו בעמיחי לynet.

במכתב ששגרו לשרי הקבינט המדיני-ביטחוני, אליו מצורף התיעוד על הקמת העיר הערבית וצמידותה ליישוביהם, דורשים התושבים מהם ומראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את הבנייה באופן מיידי. "זו בנייה שמביאה לפגיעה אמיתית בביטחון האישי של כל אחד מהישראלים הגרים ביישובי גוש שילה ובפרט בעמיחי. הציבור מצפה מהקבינט להתעורר, לקחת אחריות ולעצור את הדבר הזה ומייד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד