בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מזכירות יצהר למשטרה: "הפסיקו לאכוף את הצו בקומי אורי"

במכתב ששלחו במזכירות הישוב למ"מ המפכ"ל הם מתארים מצב אבסורדי בו המשטרה נמנעת מלהגיע ליצהר לפעולות אזרחיות אך אוכפת צו דרקוני ב'קומי אורי'

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ט טבת תשפ"א - 21:46 13/01/2021
גודל: א א א
הדלקת נר חנוכה בכניסה לשכונת קומי אורי בידי יו"ר מזכירות יצהר (אברהם שפירא)
הדלקת נר חנוכה בכניסה לשכונת קומי אורי בידי יו"ר מזכירות יצהר (אברהם שפירא)

מזכירות הישוב יצהר פנתה למ"מ המפכ"ל קובי שבתאי וקראה לו להפסיק את אכיפת צו השטח הצבאי הסגור המוטל על שכונת קומי אורי ביצהר.

מכתב מזכירות יצהר מגיע לאחר שבשבועות האחרונים ישנה אכיפה בררנית ביצהר כאשר המשטרה אוכפת את "הצו הרקוני" כלשון מזכירות הישוב שהוטל על שכונת קומי אורי, אך אינה מגיעה לבצע פעולות שיטור אזרחיות רגילות כמו תאונת דרכים או קריאה על אירוע פלילי.

"בשבועות האחרונים פנינו מספר פעמים למשטרת ישראל בבקשה לבצע פעולות שיטור אזרחיות בישוב יצהר", אמרו במזכירות הישוב. "לצערנו במספר פעמים נאמר לנו כי מדיניות המשטרה כיום היא לא להיכנס לישוב יצהר. עמדה זו של המשטרה פורסמה גם בכלי התקשורת בשם גורם ביטחוני שטען כי המשטרה  "מפחדת" להיכנס לישוב". 

אלא שבפועל נכנסים שוטרים ליצהר, אולם למטרות מסוימות. כך מוצבים שוטרי מג"ב 24/7 בשכונת קומי אורי וניידות משטרה כחולות נכנסו לישוב מספר פעמים במרדף אחר תושב שלטענתם לא עצר לבידוק בצומת הכניסה לישוב או כדי לבדוק תושב שנמצא במעצר בית מנהלי.

"בישוב יצהר מתגוררים אזרחים שומרי חוק והחשש להיכנס לישוב אינו תואם למציאות בשטח", אומרים במזכירות. 

בנוסף, תוקפים ביצהר את האכיפה הבררנית בה נוהגת המשטרה כנגד תושבי שכונת 'קומי אורי', זאת כאמור כאשר ביישוב עצמו לא מתקיימות אף פעולות שיטור אזרחיות: "יחד עם זאת, אנו עדים לפעילות משטרתית קבועה בדמות אכיפת צו דרקוני שהופך את שכונת קומי אורי בישוב לשטח צבאי סגור. לא נוכל להשלים עם מצב בו משטרת ישראל לא מקיימת ביצהר פעולות שיטור אזרחיות והכרחיות ובכך עשויה לעודד פעילות בלתי חוקית בישוב, ומנגד ממשיכה לפעול בכל הכח מול שכונת קומי אורי", נכתב. 

ביצהר חתמו: "אנו קוראים לך להורות לגורמים הרלוונטים להפוך את היוצרות ולהפנות את משטרת ישראל למשימות האזרחיות להן אנו זקוקים בישוב ולהפסיק את אכיפת הצו בשכונת קומי אורי".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד