בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממ"ז ירושלים הרחיק נערות יהודיות מאזור הר הבית

הנערות, פעילות "חוזרים להר" יורחקו בצו מיוחד ל-3 חודשים מאזור הר הבית ומבואותיו, לאחר שהדביקו מודעות בנושא קרבן פסח

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ב ניסן תשע"ח - 16:09 28/03/2018
גודל: א א א
ניצב יורם הלוי עם פעילים למען הר הבית (חיים קרויזר מטה ארגוני המקדש)
ניצב יורם הלוי עם פעילים למען הר הבית (חיים קרויזר מטה ארגוני המקדש)

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי חתם על צו המורה על הרחקתן של 3 נערות יהודיות, מהן שתי קטינות, ל-80 יום מאזור הר הבית ומבואותיו, וזאת לאחר שהנערות נעצרו בחשד שהדביקו כרוזים באזור הר הבית. בירושלים.

הנערות נעצרו ונחקרו שלשום במהלך הלילה בעיר העתיקה בירושלים בחשד שהדביקו עלונים בשפה הערבית במבואות הכניסה להר הבית בנוגע להקרבת קורבן הפסח. בכרוזים של תנועת "חוזרים להר", נכתב כי על המוסלמים לצאת מהר הבית לרגל הקרבת קורבן פסח בידי יהודים.

במשטרה טוענים כי לאחר חקירת החשודות, ובחינת התנהלותן באירוע וזה ואירועים נוספים בהם נטלו חלק, ככל הנראה סיבובי שערים ואירועי תפילה באזור הר הבית, החליט מפקד המחוז כי "לשם מניעת פגיעה חמורה בביטחון הנפש, או הרכוש עליו לפעול לפי סעיף 4 א לפקודת המשטרה, ולמנוע מהן גישה להר הבית ומבואותיו".

למרות ההרחקה והפגיעה הקשה בחירותן של הנערות ובחופש הפולחן שלהן, במשטרה טוענים כי "משטרת ישראל פועלת לאפשר לכלל הציבור, ללא הבדל דת או לאום, לקיים את חופש הפולחן בעיר העתיקה בירושלים, ובכלל זה גם בהר הבית, וזאת תוך שקילת כלל האיזונים במטרה לשמור על הסדר הציבורי. במשטרת ישראל מדגישים כי לא יהססו לפעול כנגד כל מי שינסה להפר את האיזונים ואת הסטטוס קוו".

מתנועת חוזרים להר נמסר לסוכנות הידיעות TPS בתגובה להרחקת הפעילות בצו מנהלי: "המשטרה מבינה שהאמצעים בהם היא פועלת הם דורסניים ובלתי חוקיים בעליל, ולכן מפחדת להגיע לבית המשפט שיגלגל אותה מכל המדרגות; מדובר בצעדים המאפיינים משטר דיקטטורי".

יו"ר התנועה, רפאל מוריס, תוקף בשיחה עם סוכנות TPS את מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך: "רק אתמול התראיין אלשיך בנוגע ל'יום האדמה', עוד אחד מן הימים בהם קוראים ערביי ישראל תיגר על קיומה של המדינה היהודית, ואמר כי "יש שיתוף פעולה יוצא מן הכלל בין המגזר הערבי שרוצה לממש את מחאתו. עושים את זה בצורה מאוד מכובדת ומתאומת ומאופיינת מולנו. בעיני אלשיך, שיתוף פעולה עם אלו הרוצים לחסל את המדינה כן, שיתוף פעולה עם פעילי המקדש - לא".

בתנועת חוזרים להר הבהירו לסוכנות TPS כי פעילי התנועה מתעתדים להגיע בכל מקרה ביום שישי הקרוב אל העיר העתיקה  ולנסות להקריב את קרבן הפסח, על פי חוק.

"אנו קוראים לכל עם ישראל להצטרף אל היוזמה החשובה ולהגיע להקריב את קרבן הפסח,  ולא להירתע מהילוך האימים של המשטרה" אמרו בתנועה.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד