בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסייעים לאויב ומכשילים את התושבים היהודים

לאחר המסמך המכפיש נגד צה"ל, ראש מועצת שומרון תוקף את המנהל גם על מחדל שאפשר לערבים להשתלט על מאות אלפי דונמים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו כסלו תשע"ט - 17:35 04/12/2018
גודל: א א א
יוסי דגן וראש המנהל האזרחי תא"ל אחוות בן חור (רועי חדי)
יוסי דגן וראש המנהל האזרחי תא"ל אחוות בן חור (רועי חדי)

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, תוקף היום בחריפות את המנהל האזרחי, זאת בעקבות חשיפת  דו"ח של המנהל האזרחי לפיו הרשות הפלסטינית נטעה מאות אלפי דונמים בשנים האחרונות ברחבי יהודה ושומרון. 

על פי המתואר במסמך שנכתב ע"י ראש מדור חקלאות במנהל האזרחי עולה כי ערבים נטעו במהלך שיטתי כ-400,000 דונם עצי זיתים ב 7 השנים האחרונות, וזאת בידיעת המנהל האזרחי, מהלך שקובע עובדות בשטח ומשנה את הסטטוס המשפטי של השטחים חלקם אדמות מדינה הסמוכים לישובים יהודיים. 

המסמך נחשף ע"י תנועת רגבים הפועלת בנושא לצד מועצה אזורית שומרון.

דגן אמר על כך הבוקר: "מדובר במחדל עצום של המנהל האזרחי עצימת העיניים אל מול נטיעת עצי זיתים שבאה לקבוע עובדות בשטח וזאת בהשוואה לפעילות האובססיבית של המנהל האזרחי אל מול כל קראוון וכל צריף של ישראלים בשטח, היא לא פחות משערורייתית. עצימת עיניים כזו כמוה כשותפות".

דגן הוסיף כי "המנהל האזרחי צריך להתעשת ולהבין את תפקידו בשטח. לא ייתכן שהמנהל האזרחי יפעל כאילו הוא דרג נבחר הקובע מדיניות ויסייע לאויב להשתלט על שטחים מחד ומאידך ינסה להכשיל את הישראלים המתגוררים ביו"ש, אם בהכבדה בירוקרטית שאין לה אח ורע על כל נטיעה של עץ במרחב ואם באכיפה סלקטיבית בכל הנוגע לבנייה.

הסיפור הזה נגמר. אנחנו לא נאפשר למצב הזה להמשך. אנחנו מצפים מהמנהל האזרחי להתנהל במקצועיות תוך שוויון לכלל הגורמים בשטח ולא כמו פוליטיקאים של מר"צ בתוך הגוף שאמור לדאוג לרווחתם של המתיישבים".

   | צנזורה על שם הקצינה שחיברה את הדו"ח?

יש לציין כי בשבוע שעבר תקף דגן בחריפות את המסמך שחיברה קצינה במנהל האזרחי ומותח ביקורת על אלוף פיקוד המרכז בנוגע למדיניותו כלפי הישוב יצהר.

הקצינה, רס"ן עידית זרגריאן השתתפה בכנס של המנהל אותו אירחה מועצת שומרון. לאחר שיצאה זרגריאן, אך בעוד באולם יושבים עשרות אנשי מנהל, תקף דגן את המסמך שחיברה חברתם.

"דווקא מתוך האווירה הטובה שיש כאן אני רוצה לומר: ראיתי לפני יומיים מסמך מזעזע, של גורם מסויים בנוגע לתושבי יצהר. אני רוצה להבהיר. אנחנו לעולם לא נקבל ענישה קולקטיבית של ישוב. לא משנה אם זה יצהר או מקום אחר", אמר דגן בדברים שפורסמו באתר 0404.

"התכנון והבנייה הם חלק מחיי התושבים. וכפי שלא עושים ענישה קולקטיבית לערבים גם כשמדובר במחבלים שרצחו יהודים חיילים, כמובן שאנחנו לא מוכנים ולא נקבל ענישה קולקטיבית בהתיישבות. ואנחנו נעמוד על כך בתוקף. האזרחים המתיישבים כאן יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם".

יש לציין כי לאחר שבקול היהודי חשפנו את שמה של זרגריאן שחיברה את הדו"ח, פנו אלינו מדוברות מתפ"ש האחראית על המנהל ואיימו כי יפעילו נגדנו צנזורה צבאית כדי להוריד את שמה של הקצינה.

אלא שבצנזורה מסרו לקול היהודי כי אין כל בעיה לפרסם את שמה של הקצינה.

מאחורי הכתבה הזו יש סיפור מעניין...
הפנייה הלחוצה מדובר צה"ל לקול היהודי, הדיונים ביננו, האיום בפניה לצנזורה ועוד...
>> הצטרף עכשיו לקהילת המשמיעים של הקול היהודי וקבל למייל האישי ספורים חמים וטריים 'מאחורי הקלעים' של הקול היהודי <<
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 33 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד