בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחת גשם: 15 אלף איש בחומש

מעל 15 אלף איש צעדו לחומש בגשם שוטף בתמיכה בחלוצי חומש ודרישה למנוע את הרס המקום. אביו של יהודה: "אנשי חומש הם החלוצים של תשפ"ב" - תיעוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט טבת תשפ"ב - 11:13 23/12/2021
גודל: א א א עדכון אחרון: י"ט טבת תשפ"ב - 22:26 23/12/2021

העצרת בחומש. שידור חי - נהורא שידורים חיים.  אלעזר ריגר: 052-6524350

במלאות שבעה לרצח של יהודה דימנטמן הי"ד: כ-15 אלף איש צעדו ממקום הרצח של יהודה דימנטמן הי"ד, לעבר הישוב חומש. בצעדה הכמעט היסטורית השתתפו משפחות, נשים ילדים ובני נוער רבים שהגיעו בכ-180 אוטובוסים מכל רחבי הארץ.

הצועדים קראו להקים ישוב קבע במקום ולחזק את הישיבה הפועלת שם מזה למעלה מעשור.

הצעדה התקיימה תחת גשם שוטף. על פי הערכות בשטח מדובר על כ-15,000 צועדים כאשר מתוכם כ-2,000 איש לא הצליחו להגיע לחומש עצמה.

בראש ההר נערכה עצרת גדולה, בהשתתפות בני משפחת דימנטמן, תלמידי ישיבת חומש, רבנים, חברי כנסת ואישי ציבור.

האלפים קראו שלא לתת פרס לטרור, שלא להרוס את ישיבת חומש, וכן דרשו לאשר את ההתיישבות במקום לאחר כ-15 שנה בהם הישיבה פועלת בחומש. 

מראשוני הבאים לחומש: ראש ישיבת 'הר המור הרב צבי ישראל טאו, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן הרב יהושע שפירא, ח"כ משה ארבל מש"ס, ח"כ אבי מעוז יו"ר נעם, ח"כ בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר ושמחה רוטמן מהציונות הדתית, ח"כ עמיחי שקלי מימינה. 

חה"כ שמחה רוטמן: "איזו מסירות נפש של האלפים הרבים שבאו ועלו היום, בגשם שוטף, לחומש, כדי לקיים את צוואתו של יהודה דימנטמן הי"ד. התקשורת שטרחה לפמפם עד אינסוף את מיצגי השנאה הדוחים בבלפור, לא פותחת מהדורות עם מצעד האהבה לארץ ישראל. חומש קום תקום!"

בחומש פונים אל ציבור המשתתפים בקריאה להיות קשובים ולהצטרף לעדכונים "מטרתנו הינה חיבוק ישיבת חומש ובשום פנים ואופן אין להגיע לעימות עם כוחות הביטחון או ערבים בשטח", מסרו.

בנוסף קראו המארגנים לכוחות הביטחון לאפשר את הגעת מאות האוטובוסים לחומש העושים דרכם מכל רחבי הארץ. בצעדה צפויים להשתתף ח"כים, רבנים ואישי ציבור.

בהודעה שהוציאה המשפחה השכולה נכתב: "אנו משפחת דימנטמן, נתנחם בהשתתפות המונית בעלייה למקום הרצחו של בננו האהוב יהודה הי"ד בישיבת חומש. אנו פונים לראשי המדינה והצבא לאפשר לכל מי שרוצה לנחמנו באבלנו הכבד לעלות עמנו לחומש".

100 רבנים בקריאה: "עצרו את ההוראה לגדוע את הישיבה בחומש"

עשרות רבנים קוראים לציבור להגיע לצעדה לזכרו של יהודה הי"ד. במכתב שהוציאו, מחזקים הרבנים את תלמידי ישיבת חומש ואת ראש הישיבה, וקוראים שלא לפגוע בישיבת חומש. כמו כן קוראים הרבנים לחזק אץ הישיבה מי בגופו מי בממונו.

על המכתב חתומים: הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב צבי ישראל טאו, הרב יעקב אריאל, הרב חיים שטיינר יחד עם עשרות רבני ערים, ישובים וראשי ישיבות נוספים.

"אנו מחזקים את ידי אנשי ישיבת חומש היקרים, העוסקים בלימוד תורה וישוב הארץ, בדרכו של הקדוש ר' יהודה דימנטמן הי"ד. אנו דורשים מהממשלה וכוחות הביטחון: אל תעקרו נטוע! הרצח השפל נועד לעקור את הישוב היהודי בחומש. אל תעזרו לרוצחים להגשים את מטרתם ותתנו פרס לאויבינו!" כותבים הרבנים במכתב.

"עצרו את ההוראה לגדוע את הישיבה בחומש! יש להסדיר בהקדם את הישיבה בחומש ולאפשר גישה בטוחה למקום. אנו קוראים לציבור הרחב לתמוך ולחזק את ישיבת חומש ת"ו, מי בגופו מי בממונו. חזק ונתחזק בעד עמנו וערי אלוקינו" נכתב במכתב.

מכתב זה מצטרף למכתב נוסף שיצא השבוע מארגון 'רבני תורת הארץ הטובה' שבו קראו הרבנים החברים בארגון לתמוך בישיבה, לבוא לצעדה ולמחות על הרצון להרס המקום.

ח״כ מעוז בחומש: "קורא לכולם להגיע ולחזק - אסור לתת פרס לטרור"

​יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיע יחד עם נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי ישראל טאו בביקור ביישוב חומש. במהלך הביקור, נפגש ח״כ מעוז עם ראש הישיבה הרב אלישמע כהן שסיפר על מסירות הנפש של התלמידים ושל המשפחות. בנוסף, שמע מעוז מהתלמידים חוויות שהם עוברים במהלך הלימודים בישיבה.

ח״כ מעוז: "באנו לחזק ולהתחזק במסירות הנפש של התלמידים על בניין התורה ועל בניין הארץ. ובעז"ה הישיבה תפרח ותגדל, ויהיו בה מאות תלמידים, בבניין מפואר, והיא תהיה במרכז היישוב שיקום על חורבותיו במהרה. קורא לכולם להגיע ולחזק את התלמידים והתושבים"

כך נערכת מערכת הביטחון לפינוי חומש

לאחר שאתמול (ד')  עוכב ראש הישיבה, הרב אלישמע כהן, במחסום חיזמא, בחשד להפרת חוק ההתנתקות, נראה כי במערכת החליטו לנקוט בשורת צעדים כנגד הישיבה. הרב כהן שוחרר לבסוף עם הזמנה לחקירה לאחר התערבות ראש מועצת שומרון יוסי דגן, אולם מדובר בצעד אחד מתוך כמה צעדים שמבצעת מערכת הביטחון.

בחומש עצמה הוקם בימים האחרונים בסיס צבאי, הובאו למקום מכולות וכח של גדוד 12 מחטיבת גולני הוצב במקום. בצומת הפניה לחומש, המקום בו התרחש הפיגוע הרצחני בו נרצח יהודה הי"ד, הוקם מחסום מג"ב המונע כניסת רכבים. לפי הדיווחים, בימים הקרובים צפויים כוחות מג"ב לאייש גם את הבסיס בחומש עצמה ולהתחיל לאכוף את חוק ההתנתקות על תלמידי הישיבה באופן נחרץ.

צפו: לימוד תורה השבוע בישיבת חומש

צילום: אלחנן גרונר  - הקול היהודי

צוות מיוחד הוקם בפרקליטות

בנוסף, בפרקליטות הוקם צוות מיוחד לפיקוח על אכיפת המשטרה בחומש. 

הממשלה לא מסתפקת בכך, גם משרד המשפטים גוייס למשימה. הוקם צוות אכיפה מיוחד בראשותו של פרקליט מחוז דרום, אלון אלטמן, שתפקידו לתת עדיפות בתביעה ובאכיפה של חוק ההתנתקות. פרקליט המדינה עמית אייסמן העניק את הסמכויות בעניין לאלטמן בהעדר במשרד המשפטים המשנה לפרליט לתפקידים מיוחדים בפרליטות", סיפרו.

בישיבה אומרים כי "כתגובה לרצח, בנט לאחר 16 שנה מהגרוש, מפעיל את החוק של אריאל שרון, ומחייה את חוק ההתנתקות. החוק מופעל באופן סיטונאי כלפי תלמידי ישיבת חומש", סיפרו.

נזכיר כי בחוק ההתנתקות נכתב כי ישראלי הנכנס לשטח מפונה שהכניסה אליו הוגבלה דינו מאסר שנתיים. לדברי הישיבה השיטה תפעל כך "תחילה יעצרו את התלמידים, והם יחקרו בחשד להפרת חוק ההתנתקות, כחלק מתנאי השחרור, יוטל על הנעצרים הרחקה מחומש. תלמיד שיחזור לישיבה ויפר צו, יוגש נגדו כתב אישום על חוק ההתנתקות והוא ישאר במעצר. ככה הממשלה תנקה את חומש מיהודים כפרס לרצח" תקפו בישיבה. 

אנשי חומש סיימו בפניה לרה"מ בנט "ראש הממשלה נפתלי בנט. אמרת שנכנסת לפוליטיקה כדי למנוע התנתקות שניה. והנה, בתגובה לפיגוע, במקום לחזק את הישיבה, הממשלה בראשותך מוציאה מהנפטלין את חוק ההתנתקות מתקופת הגירוש, ומחילה אותו על תלמידי ישיבת חומש.

אפילו בזמן הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, לא העז שרון להגיש כתבי אישום על מי שעבר על חוק ההתנתקות. מה שממשלתך מעיזה כעת, בתגובה לפיגוע. אנו קוראים לך לחזור לערכי ארץ ישראל וההתיישבות. לפרק במיידי את הצוות המיוחד בפרקליטות, לעצור את ההוראה להחיל את חוק ההתנתקות על תלמידי ישיבת חומש, ולא להחזיר את עם ישראל לטראומת הגירוש".

"נא לרוקן את גג בית המדרש מהגשם"

בימים האחרונים מגיעים מאות יהודים מכל רחבי הארץ לתמוך בתושבי חומש. רבים מהם מביאים מאכלים וציוד לטובת בחורי הישיבה הלומדים בסערה במבנה רעוע העשוי יריעות.

על לוח המודעות בבית המדרש בחומש מופיעה בקשה "נא לרוקן את הגג מדי פעם כדי שלא יקרוס". באמצעות קרש אחד התלמידים ניגש מדי פעם ל"בטן" שנוצרת בגג מהגשם ומרוקן את המים. התלמידים ישנים במבנים זמניים שהוקמו ותעלה נחפרה סביב אוהל המטבח כדי למנוע את כניסת המים למתחם הבוצי.

למרות הקור והאיומים בהרס וגירוש, התלמידים מתמידים בלימוד יחד עם בחורי ישיבה המגיעים מכל רחבי הארץ לחזק את המקום, והאווירה בחומש היא של אמונה ושמחה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד