בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתקפה נגד בנט: "לא שוכחים את העינויים"

קמפיין חדש תוקף את השר לשעבר נפתלי בנט על חלקו בעינויי עצורי דומא. זאת בעקבות משפטו המתנהל כעת של עמירם בן אוליאל והתמודדות בנט לכנסת

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשע"ט - 11:51 01/07/2019
גודל: א א א
בנט זה אח. הבוקר (צילום: יהודי לא מענה יהודי)
בנט זה אח. הבוקר (צילום: יהודי לא מענה יהודי)

קמפיין ציבורי נגד השר לשעבר נפתלי בנט נפתח בימים אלה על כך שתחת כהונתו עונו העצורים בפרשת דומא על ידי השב"כ.

הקמפיין מגיע לאחר שבשבוע שעבר סירב עמירם בן אוליאל, החשוד המרכזי בפרשה לעלות להעיד את עדות ההגנה במשפטו זאת כמחאה על החלטת בית המשפט לאשר את ההודאות שהוצאו ממנו תוך כדי עינויים.

המודעות שנתלו הלילה ברחבי יהודה ושומרון תוקפות את בנט והן מנוסחות כפי שניסח בנט את קמפיין הבחירות שלו בעבר: "בנט זה אח". על המודעות נכתב "הגוף נמתח? בנט זה אח", "ילד אל תצרח, בנט זה אח", ועוד.

ממטה יהודי לא מענה יהודי המוביל את המחאה נמסר: "בנט שיקר לציבור כשאמר שאין עינויים, היום אנחנו כבר יודעים - בנט שיקר! בית המשפט קבע שהיו עינויים! בית המשפט כבר פסל את רוב ההודאות שהוצאו בעינויים! אבל את הטראומה של הנערים איש לא יוכל להחזיר. אסור לנו לתת לאיש הזה להנהיג את מחנה הימין" מסרו.

כזכור, בשבוע שעבר עמירם, אשר הודה בביצוע ההצתה בדומא לאחר שהופעלו עליו עינויים קשים הודיע לשופטת כי הוא מסרב להעיד במהלך דיון ההגנה שלו. את העדות בשלב ההגנה זכאי למסור כל נאשם בה הוא יכול להציג את גרסתו לאירועים ולשמש עד הגנה עבורו.

בן אוליאל הודיע לשופטת באמצעות עורך דינו אשר אוחיון כי הוא מסרב להעיד זאת לאחר שבימ"ש קיבל חלק מעדויותיו אותן מסר תחת עינויים. עורך דינו אמר כי "מדובר בביטוי לתחושת העוול שנעשה לו במשפט הזוטא שבית המשפט פסל רק חלק מהודאותיו למרות שהוצאו ממנו בעינויים".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד