בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נדחה מועד ההרס בנתיב האבות

בג"ץ קיבל את בקשת הדחייה לשלושה חודשים, וזאת נוכח התחייבות התושבים להימנע מהתנגדות להרס. בזמן זה צפוי לקום אתר מגורים זמני

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תשע"ח - 10:23 28/02/2018
גודל: א א א
נתיב האבות (יהודה פרל)
נתיב האבות (יהודה פרל)

שופטי בג"ץ קיבלו את בקשת המדינה ותושבי נתיב האבות לדחייה של שלושה חודשים עבור ביצוע פסק הדין שמורה על הריסת 15 בתים בשכונת נתיב האבות בגוש עציון. בזמן זה צפויה לקום שכונת מגורים זמנית עבור המגורשים.

השופטים חיות, מלצר ופוגלמן קבעו כי מדובר בהחלטה הניתנת לפנים משורת הדין, והביעו ביקורת על כך שהמדינה לא ניצלה את הזמן של שנה וחצי שהיה לה, עבור הכנת מבנים חלופיים לתושבים. השופטים הדגישו את התחייבותם של תושבי נתיב האבות להתפנות ללא התנגדות, ולמנוע ממתנגדים להרס להיכנס לישוב ולמחות.

יחד עם אישור בקשת הדחייה, דחו השופטים את הבקשה המחודשת להרוס בשישה בתים, רק את החלקים שאינם על אדמות מדינה.

במקביל להתחלת העבודות להכשרת שכונת מגורים זמנית למגורשים, אישרה הממשלה באופן עקרוני את קידום הסדרת נתיב האבות ובניית 350 יח"ד.

צפו: "הקול מובן" - נתיב האבות

בעקבות החלטת בג"ץ  שהורתה על דחיית מועד פינוי 'נתיב האבות', אמר ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט ששמה את ההיגיון לפני מידת הדין והתחשבה במשפחות ובילדים. ההחלטה מאפשרת לתושבים לעבור מדלת ביתם לדלת של מגוריהם הזמניים ומאפשרת תנאים אנושיים במציאות הלא אנושית של הריסת בית חייהם. פנינו לעתיד – לצמיחה, בניה ופיתוח ההתיישבות. החלטת ממשלת ישראל על פיתוח האזור יחד עם פסיקת הבג"צ על דחיית פסק הדין זורעים בנו אופטימיות זהירה לצדק שייראה ויעשה באזור שלנו. עקב בצד אגודל הריבונות המלאה תגיע גם לגוש עציון ולעת עתה כולנו מגוייסים למשימת פיתוח ההתיישבות וחיזוק הקהילה הנפלאה שלנו."

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד