בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נדחתה העתירה שביקשה לבטל את גאולת הבתים בירושלים

בית המשפט דחה את העתירה שהגישה פטריארכיה היוונית בבקשה לפסול עסקה בה רכשנו אנשי 'עטרת כהנים' שני מלונות בעיר העתיקה בירושלים

  • ג' תמוז תש"פ - 17:33 25/06/2020
גודל: א א א
מלונות פטרה ואימפריאל, הנמצאים בעיר העתיקה בירושלים (אלרון זבטני/TPS)
מלונות פטרה ואימפריאל, הנמצאים בעיר העתיקה בירושלים (אלרון זבטני/TPS)

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה השבוע על הסף את התביעה שהגישה הפטריארכיה היוונית בבקשה לספול את עסקת המכירה של בניינים בעיר העתיקה בירושלים עבור 'עטרת כהנים'.

מדובר על תביעה שביקשה לבטל פסק דין שאישר את תוקף המכירה של שלושה נכסים, בהם שני מלונות במתחם שער יפו בעיר העתיקה בירושלים, מלון 'פטרה' ומלון 'ניו אימפריאל', לחברות הנמצאות בשליטת אנשי עמותת 'עטרת כהנים'.

השופט משה בר-עם הורה לדחות את התביעה על הסף וכעת עטרת כהנים יכולה לחדש את הפעולות לפינוי הדיירים הערבים המתגוררים במקום.

 

פסק הדין הקודם היה של בית המשפט המחוזי בעיר שאישר את תוקף העסקה והוא ניתן לפני כ-3 שנים. הפטריארכיה היוונית ערערה על פסק הדין והערר נדחה בשנה שעברה. זמן קצר לאחר דחיית הערעור, טענו בפטריארכיה כי לידיהם הגיעו עובדות חדשות שלפיהן יש לבטל את פסק הדין והגישו תביעה חדשה לבית המשפט המחוזי, בבקשה לבטל את פסק הדין הקודם.

השבוע כאמור, ביום רביעי, דחה בית המשפט על הסף את התביעה החוזרת. הפטריארכיה היוונית הודיעה כי בכוונתה להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד