בע"ה כ"א אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניצחון לחמאס? הר הבית סגור ליהודים עד להודעה חדשה

חמאס יצא לסבב הלחימה הנוכחי בין היתר בדרישה להוציא את היהודים מהר הבית. "פתיחת הר הבית לאויבים המוסלמים וסגירתו ליהודים מעודדת את האויב להמשיך את הלחימה"

  • משה הס
  • ז' סיון תשפ"א - 07:56 18/05/2021
גודל: א א א
(מעיין ברבי/TPS)
(מעיין ברבי/TPS)

המשטרה, בהוראת הדרג המדיני, סוגרת את הר הבית לכניסת יהודים מזה כ-14 ימים.

ארגון הטרור חמאס יצא לסבב הלחימה הנוכחי מול ישראל, כשהוא משגר רקטות רבות לעבר יישובי וערי ישראל, בקריאה להוציא את היהודים מהר הבית, משכונת שמעון הצדיק ומ"המקומות הקדושים".

מבחינת חמאס, הלחימה נועדה להציב אמירה כי הוא זה שקובע את מצב הערבים והמוסלמים גם בירושלים. כך, ביום ירושלים, שיגרו ערביי עזה רקטות לעבר הבירה וגרמו לתושבי ירושלים ומבקרים נוספים בעיר לרוץ למרחבים מוגנים.

כאמור, מאז תחילת סבב הלחימה, סגרה המשטרה את הר הבית לכניסת יהודים למקום.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

ממטה ארגוני המקדש נמסר, כי הם "מקבלים בצער רב את הידיעה על הדרת יהודים מהר הבית, עד סוף ימי הלחימה. פתיחת הר הבית לאויבים המוסלמים וסגירתו ליהודים במשך כל ימי הלחימה, מעודדת את האוייב להמשיך ולמשוך את ימי הלחימה, ומונעת מיהודים לעלות ולהתפלל לניצחון ישראל על האוייב, ולרפואת הפצועים מהחזיתות הרבות מבית ובגבולות".

"במטה ארגוני המקדש מתפללים לניצחון ישראל, וקוראים לממשלה לרדוף את האוייב ולא לשוב על כלתו, לסלק את הוואקף מהר הבית ולהעביר את המסגדים לאחד ממדינות ערב, כדי לנטרל סופית את מוקד הטרור הזה מן הארץ". דובר המטה אסף פריד אומר כי במטה מברכים את המשטרה שטיהרה את הר הבית מהפורעים, ושוקלים לקיים הפגנה נגד ראש הממשלה בדרישה "לסילוק הוואקף והעברת המסגדים שיעשו סוף להתפרצויות הטרור למען אל אקצה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב, כי "ראש הממשלה נתניהו, יש סיבה שהר הבית סגור הבוקר ליהודים? לשלוח לך את הספר "מקום תחת השמש" כדי שתיזכר שאסור להיכנע לטרור?".
 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד